ŠELIGA MATOVIČOVI: NIKTO Z NÁS NEMÁ NEKONEČNÚ TRPEZLIVOSŤ

Otázkou podľa Juraja Šeligu, ale ostáva to, ako sa Matovič zachová a či sa bude správať tak ako doteraz. Fico kritizoval vládu za pandémiu a transparentnosť informácií o nej. Nákup testov označil za nepresné, s čím súhlasil aj Peter Pellegrini.

Foto SITA
Dátum 22.04.2021

V stredu sa v parlamente uskutočnila mimoriadna schôdza, ktorú inicioval Robert Fico a strana Smer-SD. Poslanci sa chceli pýtať na ruskú vakcínu Sputnik V, ale aj na to, kto prevezme zodpovednosť za viac ako 11-tisíc obetí. Smer-SD chcel hovoriť o následkoch pandémie v oblasti zdravia, ale aj o pláne obnovy. Poslanci však program schôdze neschválili. 

Poslanci Smeru a Hlasu nebudú hlasovať za vyslovenie dôvery vláde na čele s Hegerom. V prípade, že by si vláda získala dôveru, Peter Pellegrini plánuje odvolávať súčasného ministra financií Matoviča. Podľa neho ide o výsmech všetkých odborným kruhom. Ako reagoval Juraj Šeliga, nikto z poslancov nemá nekonečnú trpezlivosť. Otázkou podľa neho, ale ostáva to, ako sa Matovič zachová a či sa bude správať tak ako doteraz. Fico kritizoval vládu za pandémiu a transparentnosť informácií o nej. Nákup testov označil za nepresné, s čím súhlasil aj Peter Pellegrini. Podľa neho majú ľudia právo vedieť, ako sa narába s verejnými financiami. Juraj Šeliga označil uznesenie, ktoré predložil Smer-SD za "guláš a zmes všetkého a ničoho." 

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.