ŠELIGA ODKAZUJE MAFIÁNOM: NIČ, ČO STE NAKRADLI, VÁM NEOSTANE

Podľa Juraja Šeligu je vláda SMERu zodpovedná za to, čo sa v justícii na Slovensku rozbujneli korupcia, mafiánstvo a upieranie spravodlivosti.

Foto 
Dátum 28.10.2020

BRATISLAVA 28. októbra (SITA/extraplus.sk) - „Som zhrozený z rozsahu siete justičnej mafie, ktorá dlhé roky slúžila zločinu a držala v šachu spravodlivosť. Nerozumiem tomu, ako je možné že po 30-tich rokoch samostatnosti ako keby sme sa v oblasti justície nikam neposunuli. Máme tu mafiánsku sieť v ktorej kolaborujú oligarchovia, mafiáni, sudcovia a advokáti,“ vyhlásil podpredseda NR SR Juraj Šeliga.

Šeliga: „SMER tu vládol viac ako 12 rokov. Kaliňák povedal, že na Slovensku korupcia nie je. Tak nech sa páči pán Kaliňák. Toto sa to pod Vaším dohľadom tvorilo a rástlo. Osobne si myslím, že vláda SMERu je zodpovedná za to, čo sa v justícii na Slovensku rozbujnelo – korupcia, mafiánstvo a upieranie spravodlivosti.“

Ako dodal, až nová vláda začala rozkrývať mafiánske siete v justícii. To podľa neho nasvedčuje tomu, že vláda pod vedením SMERu nemala záujem problém riešiť a pýta sa, či je to preto, že túto mafiu kryli ľudia ako Fico, Kaliňák, či Kováčik. Šeliga upozorňuje, že až táto vláda skutočne uvoľnila ruky polícii a prokuratúre.

„Nerozumiem prečo to trvalo tak dlho, kým sme túto sieť rozbili. Ideme však ďalej. Presadili sme prijatie nástrojov, ktorými zabránime aby sa ľudia ako Kollár na poslednú chvíľu zbavovali majetku a chránili ho. Toto je odkaz pre všetkých mafiánov – nič čo ste si nakradli vám nezostane. Žiadne autá, žiadne byty, žiadne kaštiele, pretože nič z toho vám nikdy v skutočnosti nepatrilo. Aj dnešná akcia dokazuje, že aj sudcovia musia vedieť preukázať pôvod svojho majetku. Očista justície pokračuje,“ konštatoval Šeliga.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.