ŠELIGA: POLIACI POMÁHAJÚ ZACHRAŇOVAŤ NAKAZENÝCH SLOVÁKOV

Juraj Šeliga: Ako hovorí staré príslovie - v núdzi poznáš priateľa. Pánovi veľvyslancovi som poďakoval, že sa jeho krajina v núdzi prejavila ako priateľ Slovenska. Veľmi si to vážim a verím, že Slovensko bude pripravené rovno pomôcť Poľsku, ak by to naši susedia a priatelia potrebovali.

Foto TASR
Dátum 22.02.2021

Príspevok uverejnil na svojom Facebooku Juraj Šeliga (Za ľudí) dňa 22. februára 2021: 

Dnes som mal tú česť privítať v Národnej rade mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Poľska - pána Krzysztofa Strzałku. S Poľskom máme dlhodobo dobré bilaterálne vzťahy a som veľmi rád, že aj v čase pandémie dokážeme úzko spolupracovať a navzájom si pomáhať. Pánovi veľvyslancovi som v tejto súvislosti poďakoval za nezištnú pomoc poľských lekárov, ktorí prišli na Slovensko vypomôcť pri poslednom testovaní.

Zároveň som poďakoval za to, že Poľsko je pripravené pomôcť Slovensku aj v najbližších dňoch:
[➡️] pripravenosťou nemocníc v južnom Poľsku, ktoré v prípade potreby prijímu slovenských pacientov,
[➡️] pripravenosťou poľských lekárov a zdravotníkov prísť na Slovensko a pomôcť nám aj na našom území,

Ako hovorí staré príslovie - v núdzi poznáš priateľa. Pánovi veľvyslancovi som poďakoval, že sa jeho krajina v núdzi prejavila ako priateľ Slovenska. Veľmi si to vážim a verím, že Slovensko bude pripravené rovno pomôcť Poľsku, ak by to naši susedia a priatelia potrebovali.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.