ŠELIGA: SMEJÚ SA NÁM, ŽE SME AMATÉRI

Úrad vlády SR upozornil líderku strany Za ľudí Veroniku Remišovú, aby sa vysťahovala z budovy krátko na to, ako nepodporila celoplošný skríning. 

Foto sita/jana BIROŠOVÁ
Dátum 26.01.2021

Z upozornenia od Úradu vlády SR, že sa Ministerstvu investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR v júni tohto roka končí nájomná zmluva v budove úradu, by vicepremiérka a ministerka investícií Veronika Remišová (Za ľudí) vôbec nerobila senzáciu. Jej rozhodnutie nepodporiť pri hlasovaní vo vláde plošné testovanie s veľkou pravdepodobnosťou urýchlilo jej sťahovanie z budovy Úradu vlády, ktorá je sídlom premiéra. Už dva dni potom, čo sa líderka strany ako jediná v hlasovaní postavila proti predsedovi vlády Igorovi Matovičovi, ju úrad vlády upozornil, že sa má do konca júna vysťahovať z budovy. 

„Poviem to priamo - teória, že list poslaný vedúcim Úradu vlády SR ide z jedného krídla vládneho paláca na druhý dlhšie ako pár minút (tvrdia, že výpoveď z priestorov poslali Remišovej ešte pred konfliktom, čo by znamenalo, že k nej oznam išiel cca 3 či 4 dni), je mi ťažko uveriteľná. Rovnako ako téza, že premiér o ničom nevie. Či je to hlúpa pomsta, alebo hlúpa náhoda, je teraz už žiaľ jedno. Na verejnosti to vyzerá strašne! Smejú sa nám, že sme amatéri, že nahrávame opozícii a dávame si vlastné góly. Po takýchto kvázi kauzách, ktoré úplne zbytočne riešime v médiách, sa tomu ani nedivím,“ reagoval na sociálnej sieti podpredseda NR SR a člen strany Za ľudí Juraj Šeliga.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.