SESTRIČKY A ZDRAVOTNÍCI SI NEZASLÚŽIA MATOVIČA, ALE NAŠU ÚCTU

Ľuboš Blaha: Igor Matovič práve napísal status, že najväčšou osobnosťou roka sú pre neho sestričky a zdravotníci. Z toľkej faloše je človeku až nevoľno.

Foto TASR
Dátum 21.12.2020

Príspevok uverejnil na svojom Facebooku Ľuboš Blaha 21. decembra 2020.

Igor Matovič práve napísal status, že najväčšou osobnosťou roka sú pre neho sestričky a zdravotníci. Z toľkej faloše je človeku až nevoľno.

1. Ja len, že mu na sestričkách záleží až tak, že nechá svojho koaličného partnera Borisa Kollára, aby sa po nich vozil v nemocnici za to, že mu nedoniesli čajík. Ale premiérovi to je jedno, ľahšie je vypisovať prázdne frázy v lacných marketingových statusíkoch. 

ČÍTAJTE TIEŽ: MATOVIČ: UKÁŽME, ŽE SME ĽUDIA A NIE BEZCITNÍ SOCIOPATI

2. Matovičov nominant na poste riaditeľa nemocnice Branislav Delej vyhodil vedúcu sestier iba preto, že sa zastala sestričiek v konflikte s papalášom. Sestričky totižto zachraňovali životy a nedoniesli včas čajíček pre Borisove "dámy v rokoch"... Takto sa správajú k sestričkám Matovičovi nominanti. 


3. Vyhodenie vedúcej sestier za konflikt s Kollárom zinscenoval Matovič, aby politicky zarezal koaličného partnera. Obetoval nevinnú sestričku na to, aby politicky rástol na úkor Sme rodiny. Nevydalo. No teraz sa tvári, aký je on milovník sestričiek - aké pokrytecké, pán premiér!

4. Je najľahšie napísať reklamný status, aké sú sestričky osobnosti roka, ale keď bolo treba zdravotníkom v prvej línii vyplatiť odmeny, tak tie meškali takmer polroka. Určite by pomohlo aj to, keby týchto vzácnych ľudí zbytočne nevyčerpával na celoplošné testovanie, ktoré nijako nepomáha, iba ohrozuje ľudí. 

5. A úplne najlepšie by bolo, keby nalial peniaze do platov zdravotníkov - no on namiesto toho leje milióny do armády a jeho minister Naď sa už zalizuje, ako od Američanov nakúpi bojové helikoptéry a vraždiace drony. Lebo to teraz Slovensko potrebuje zo všetkého najviac. Vraždiť. 

6. Nie, pán premiér, nemáte právo hovoriť o obete sestier, pretože im neustále iba podrážate nohy. A keby vám na nich záležalo, chránili by ste ich, keď ich nespravodlivo vyhadzujú na dlažbu a liali by ste peniaze do ich odmien a platov, nie do zbraní. 

7. Namiesto toho sestričky iba zneužívate na Vaše uletené výzvy k tomu, aby sme kašlali na ekonomiku a radšej mysleli na sestričky v prvej línii. Veď keď ide o  boj s covidom, tak aj od hladu všetci môžeme pomrieť - asi tak. 

8. Je cynické zneužívať sestričky a zdravotníkov na Vaše detinské politické spory so Sulíkom a ešte cynickejšie je, že to robíte práve vy, kto pre sestričky a zdravotníkov ani prstom nepohol. Už sa na to vykašlite - Slovensko vami pohŕda a lacné PR statusíky vám už nijako nepomôžu. 

Sestričky a zdravotníci si zaslúžia našu úctu, nie Matoviča!

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.