ŠIMEČKA: AŽ 98 PERCENT VOLIČOV PS BOLO ZAOČKOVANÝCH UŽ V AUGUSTE

Michal Šimečka, europoslanec a podpredseda PS: Verím, že k vysokej zaočkovanosti voličov Progresívneho Slovenska prispel aj fakt, že v PS sme očkovanie od začiatku maximálne podporovali. Ak by sa k nemu podobne postavili všetky ostatné politické strany a ich voliči, čakala by nás oveľa pokojnejšia jeseň a zima.

Foto SITA/Ľudovít Vaniher
Dátum 03.11.2021

Europoslanec a podpredseda strany Progresívne Slovensko Michal Šimečka na svojom facebookovom profile 2. novembra 2011 uverejnil status:

Od včera sa v 24 okresoch na Slovensku ľudia nemôžu najesť v reštaurácii, ubytovať v hoteli, ani si zacvičiť vo fitnescentre. Okrem iného to znamená, že desiatky tisíc ľudí opäť prišli o možnosť pracovať a živiť svoje rodiny. Nemocnice sú preplnené neočkovanými pacientmi s covidom, a musia odkladať zdravotnú starostlivosť o všetkých ostatných.

Je to nefér voči tým, ktorí sa dali zaočkovať, a už rok a pol poctivo dodržiavajú všetky pravidlá. Spolu s tisíckami obetí covidu ide o asi najväčšie kolektívne zlyhanie politickej elity na Slovensku. Nepoznám inú členskú krajinu EÚ, kde by toľko politických lídrov sabotovalo očkovanie proti covidu a cielene viedlo svojich voličov do katastrofy. A je mi ľúto, koľko kapitálu premrhala vláda kabaretnými predstaveniami okolo plošného testovania, Sputnika či lotérie.

Vážim si každého, kto sa nenechal odradiť a spravil zodpovedný krok pre seba, aj pre našu spoločnosť. Špeciálne by som chcel poďakovať voličom a voličkám PS - podľa prieskumov až 98% z nich bolo už v auguste zaočkovaných, alebo malo úmysel sa dať zaočkovať. Verím, že k tomu prispel aj fakt, že v PS sme očkovanie od začiatku maximálne podporovali. Ak by sa k nemu podobne postavili všetky ostatné politické strany a ich voliči, čakala by nás oveľa pokojnejšia jeseň a zima.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.