ŠIMEČKA: DNES UŽ VIEME, ŽE OČKOVACÍ BONUS PRE ĽUDÍ NAD 60 ROKOV BOLO OBROVSKÉ MRHANIE PENIAZMI

Michal Šimečka, europslanec a podpredseda PS: Po schválení bonusu 13. decembra 2021 sa dalo zaočkovať 1. dávkou iba 19-tisíc z 384-tisíc nezaočkovaných ľudí nad 60 rokov. To je menej ako 5 percent. Všetky ostatné očkovania v skupine 60+ boli 2. a 3. dávka, teda išlo o ľudí, ktorí nemali apriórnu nedôveru k očkovaniu.

Foto Facebook Michala Šimečku
Dátum 13.01.2022

Europoslanec a podpredseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka na Facebooku 13. januára 2022 uverejnil príspevok:

Hody sa skončili, nemôžeme sa hrať na Ježiška. Takto obhajoval minister financií Matovič škrty v štátnom rozpočte. Škoda, že si túto filozofiu nebral k srdcu, keď presadil očkovací bonus pre ľudí nad 60 rokov. Dnes už poznáme čísla, a vidíme, aké mrhanie to bolo.

Od pondelka po schválení bonusu (13. december 2021) sa dalo zaočkovať 1. dávkou iba 19-tisíc z 384-tisíc nezaočkovaných ľudí nad 60 rokov. To je menej ako 5%. Všetky ostatné očkovania v skupine 60+ boli 2. a 3. dávka, teda išlo o ľudí, ktorí nemali apriórnu nedôveru k očkovaniu a môžeme predpokladať, že by si po booster dávky prišli aj bez bonusu. V súhrne tak štát vyplatil desiatky miliónov eur ľuďom, ktorí k starostlivosti o svoje zdravie žiadnu finančnú motiváciu nepotrebovali.

Naozaj nikto - asi okrem Igora Matoviča - nečaká, že minister financií by sa mal hrať na Ježiška. Úplne by nám stačilo, keby naše spoločné a limitované zdroje vyplácal na základe faktov a dát. Spomínané desiatky miliónov by napríklad určite využili ľudia v našom zdravotníctve, školstve, alebo zúfalo preťažené služby psychologickej podpory.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.