ŠIMEČKA: FICO NIE JE PRE PROGRESÍVNE SLOVENSKO PARTNEROM NA DISKUSIU

Predseda Smeru-SD Robert Fico nie je pre mimoparlamentnú stranu Progresívne Slovensko partnerom na diskusiu. Uviedol to predseda hnutia Michal Šimečka, ktorý reagoval na Ficov návrh dohody medzi predsedami vládnych strán, parlamentných opozičných strán a nezaradenými poslancami.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 10.10.2022

Predseda Smeru-SD Robert Fico nie je pre mimoparlamentnú stranu Progresívne Slovensko partnerom na diskusiu. Uviedol to predseda hnutia Michal Šimečka, ktorý reagoval na Ficov návrh dohody medzi predsedami vládnych strán, parlamentných opozičných strán a nezaradenými poslancami. Progresívne Slovensko má v parlamente poslanca Tomáša Valáška.

Súčasťou dohody má byť podľa Fica garantovanie schopnosti Národnej rady SR prijať nevyhnutné zákony proti zdražovaniu a pre dostatok energií, na ktorých sa strany dohodnú. Druhým bodom dohody má byť stanovenie presného legislatívneho postupu, ktorý bude viesť k predčasným voľbám v prvej polovici roka 2023.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.