ŠIMEČKA: KAŽDÝ ROKOVACÍ DEŇ ZNIŽUJE DÔVERYHODNOSŤ NÁRODNEJ RADY

Michal Šimečka, predseda PS: Je tam množstvo užitočných návrhov, ale každý ďalší rokovací deň, ktorý prebieha v takomto chaose, znižuje vážnosť a dôveryhodnosť národnej rady v očiach voličov a svojím spôsobom aj oslabuje vieru v demokraciu.

Foto SITA/DIANA ČERNÁKOVÁ
Dátum 27.05.2023

Predseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) a europoslanec Michal Šimečka si myslí, že do Národnej rady SR bolo predložených množstvo návrhov, ktoré by zaťažili štátny rozpočet a taktiež množstvo predvolebných kampaňových uznesení. Ako ďalej uviedol v relácii Sobotné dialógy verejnoprávnej televízie RTVS, niekedy sa mu zdá lepšie, aby parlament v tomto volebnom období už nezasadal.

„Je tam množstvo užitočných návrhov, ale každý ďalší rokovací deň, ktorý prebieha v takomto chaose, znižuje vážnosť a dôveryhodnosť národnej rady v očiach voličov a svojím spôsobom aj oslabuje vieru v demokraciu," dodal. Šimečka ďalej tvrdí, že novela zákona, ktorá má za cieľ zmenu paragrafu 363 je užitočná, avšak poznamenal, že takýto návrh by v parlamente neuspel, pretože sa ho už viackrát nepodarilo presadiť.

Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) uviedol, že niektorí poslanci predkladajú do NR SR návrhy, ktoré sú na hrane normálnosti a sú vysoko populistické. Kollár zároveň na margo Šimečkových slov o nedôveryhodnosti slovenského parlamentu v relácii vyhlásil, že by bolo katastrofou, keby sme sa ľudí na Slovensku spýtali, akú dôveryhodnosť u nich má Európsky parlament. Predseda PS doplnil, že na základe prieskumu má slovenský parlament 16 percent a europarlament 35 percent.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.