ŠIMEČKA: KOTLÁR SA ZA SLOVÁ O PANDÉMII MUSÍ OSPRAVEDLNIŤ!

Splnomocnenec vlády na prešetrenie manažovania pandémie Peter Kotlár sa k pandémii vyjadril v stredu na mimoriadnom parlamentnom zdravotníckom výbore. „V závere môjho vyšetrovania, ktoré prednesiem v septembri, je aj jasný dôkaz toho, že na Slovensku pandémia nebola z hľadiska toho, čo pandémia znamená, z hľadiska incidencie a ostatných merateľných parametrov,“ vyhlásil Kotlár.

Foto sita/viktor zamborský
Dátum 20.06.2024

Predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka vyzýva poslanca za Slovenskú národnú stranu (SNS) Petra Kotlára, aby sa ospravedlnil za svoj výrok, že „pandémia na Slovensku nebola“. Podľa neho tým zhodil pamiatku desiatok tisíc obetí COVID-19 na Slovensku, čo pokladá za hanebné a necitlivé. „Pán Kotlár, vyzývam vás verejne - ospravedlňte sa! Akoby nestačilo, že nerozumiete svojej práci a robíte nám hanbu v zahraničí. Ale ešte takto hlúpo urážať a retraumatizovať ľudí na Slovensku, tak na toto ste mandát vo voľbách naozaj nedostali,“ uviedol líder progresívcov. Kotlárove slová sa Šimečku „hlboko ľudsky dotkli“ a chce sa za ne ospravedlniť všetkým ľuďom na Slovensku, ktorým pandémia zobrala ich najbližších - rodičov, manželky a manželov, súrodencov, priateľov. „Myslím aj na desiatky tisíc lekárov a zdravotníkov, ktorí sa tu išli zodrať, aby zachraňovali životy ľudí, na desiatky tisíc tých, ktorým sa v dôsledku COVID-19 zhoršilo fyzické či duševné zdravie, na všetkých, ktorým pandémia výrazne skomplikovala podnikanie, vzdelávanie, ľudské vzťahy,“ uviedol Šimečka.

Splnomocnenec vlády na prešetrenie manažovania pandémie Peter Kotlár sa k pandémii vyjadril v stredu na mimoriadnom parlamentnom zdravotníckom výbore. „V závere môjho vyšetrovania, ktoré prednesiem v septembri, je aj jasný dôkaz toho, že na Slovensku pandémia nebola z hľadiska toho, čo pandémia znamená, z hľadiska incidencie a ostatných merateľných parametrov,“ vyhlásil Kotlár.

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) vyzýva vládu, aby Kotlára odvolala jednak pre jeho postoje voči pandémii, a tiež pre neprijatie zdravotníckych predpisov Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO). „Ministerka Dolinková túto dôležitú tému úplne odignorovala. Nedokáže vysvetliť neprijatie zdravotníckych predpisov WHO splnomocnencom Kotlárom a zabrániť, aby v budúcnosti neprichádzalo k takejto medzinárodnej hanbe a ohrozeniu života a zdravia našich pacientov. Preto vyzývame vládu, aby ho odvolala z postu splnomocnenca,“ uviedol poslanec KDH Peter Stachura.

Čestný predseda SaS Richard Sulík zverejnil na sociálnej sieti krátky status, v ktorom zhrnul posledné verejné vyjadrenia, ktoré pochádzajú od predstaviteľov SNS. „Pandémia nebola. Zem možno nie je guľatá. Húlenie do kvetináčov pomáha rastlinám. Slovensko, 2024“.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.