ŠIMEČKA: PODPORA RUSKA NÁM PRINESIE MEDZINÁRODNÚ IZOLÁCIU A NESCHOPNOSŤ PRESADIŤ SVOJE ZÁUJMY V ZAHRANIČÍ

Predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka podčiarkol, že podpora Ruskej federácie - krajiny, ktorá nás otvorene označuje za nepriateľa, nám neprinesie nič dobré a neznamená ani bezpečnosť, ani lepší život. Práve naopak. „Znamená medzinárodnú izoláciu a neschopnosť presadiť svoje záujmy v zahraničí,“ zdôraznil.

Foto SITA/DIANA ČERNÁKOVÁ
Dátum 09.09.2023

Progresívne Slovensko si dnes pripomenulo Deň obetí holokaustu a rasového násilia. Predseda hnutia Michal Šimečka pri tejto príležitosti vyzýva ľudí, aby si všímali, kto dnes vzýva agresora a diktátorský režim, burcuje ľudí na námestiach a šíri nenávisť.

„Všímajme si burcovanie davov na námestiach vyhláseniami plnými nenávisti a strachu. Dávajme pozor, kto šíri klamstvá a obviňuje obete, kto ospravedlňuje agresora a obdivuje autoritárskeho lídra. Toto dnes otvorene ponúka Robert Fico a extrémisti - vzývanie diktátorského režimu v snahe presvedčiť ľudí, že cesta neslobody a útlaku iných je cesta pre Slovensko,“ skonštatoval Šimečka.

Podčiarkol, že podpora Ruskej federácie - krajiny, ktorá nás otvorene označuje za nepriateľa, nám neprinesie nič dobré a neznamená ani bezpečnosť, ani lepší život. Práve naopak. „Znamená medzinárodnú izoláciu a neschopnosť presadiť svoje záujmy v zahraničí,“ zdôraznil Šimečka.

„Akokoľvek sa niektorí politici snažia históriu prekrútiť, bol to prezident Jozef Tiso a vtedajšia vláda, kto fašizmus v Slovenskom štáte zaviedol a podporoval,“ dodal Šimečka a prízvukoval, že je našou povinnosťou dbať na to, aby sa niečo také desivé, ako bol holokaust, už nikdy neopakovalo.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.