ŠIMEČKA: VYZÝVAM FICA, ABY SA SPAMÄTAL

V demokracii je podľa Michala Šimečku úplne nepredstaviteľné, aby premiér vyzýval na disciplinárne konania voči predstaviteľom nezávislej justície.

Foto SITA/ĽUDOVÍT VANIHER
Dátum 09.04.2024

Stupňujúce sa útoky predsedu vlády Roberta Fica po voľbách sú podľa predsedu Progresívneho Slovenska a podpredsedu NR SR Michala Šimečku nedôstojné. „Útočí na opozíciu, vulgárne a agresívne útočí na verejnoprávne médiá, a najnovšie sa opäť vyhráža sudcom Najvyššieho súdu,“ vyhlásil. 

V demokracii je podľa Šimečku úplne nepredstaviteľné, aby premiér vyzýval na disciplinárne konania voči predstaviteľom nezávislej justície. „Vyzývam Roberta Fica, aby sa spamätal, a prestal kopať okolo seba ako zmyslov zbavený,“ zdôraznil. 

„Fico sa radšej znovu postaví na tlačovú besedu a rieši sudcov, ktorých rozhodnutia sa mu nepáčia. Namiesto toho, aby jeho minister spravodlivosti podal kvalifikovaný návrh, ukazuje výňatky z rozhodnutí Ústavného súdu, pričom nikto nevie akých,“ povedala Mária Kolíková (SaS) poslankyňa NR SR s tým, že z rozhodnutí pritom vôbec nevyplýva, že by mali sudcovia konať úmyselne, zámerne, proti právam daných osôb.

Kolíková zároveň doplnila, že takéto konanie zo strany Fica treba odsúdiť, pretože ide proti nezávislosti súdnej moci. Podľa KDH, premiér Fico pokračuje v absolútne nevhodnom tlaku proti justícii, keď vyzýva na podanie disciplinárnych návrhov na predsedu Najvyššieho súdu SR a predsedu Súdnej rady.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.