ŠIMEČKA ZNOVU FANTAZÍRUJE: FICO SA MI DLHODOBO VYHÝBA

Predseda PS Michal Šimečka: Slovensko dnes stojí na križovatke medzi minulosťou a budúcnosťou. Minulosť v týchto voľbách predstavuje strana Smer a jej prípadní partneri. Vyzývateľom tejto cesty je hnutie PS - hodnotami, programom, aj pokiaľ ide o podporu voličov v prieskumoch verejnej mienky.

Foto sita/diana ČERNÁKOVÁ
Dátum 22.09.2023

Robert Fico (Smer-SD) sa dlhodobo vyhýba priamemu súboju s Progresívnym Slovenskom (PS). Uviedol to predseda PS Michal Šimečka v reakcii na zrušenie diskusie televízie Markíza, ktorú mali odvysielať v utorok 26. septembra. „Slovensko dnes stojí na križovatke medzi minulosťou a budúcnosťou. Minulosť v týchto voľbách predstavuje strana Smer a jej prípadní partneri. Vyzývateľom tejto cesty je hnutie PS - hodnotami, programom, aj pokiaľ ide o podporu voličov v prieskumoch verejnej mienky," uviedol Šimečka s tým, že slovenskí voliči si zaslúžia vidieť priamu konfrontáciu týchto dvoj vízií. „PS je pripravené ísť do každej predvolebnej televíznej debaty, na ktorej sa zúčastní aj Fico," uviedol Šimečka a súčasne vyzvali Róberta Fica, aby neutekal pred súbojom.

Ako informovala televízia Markíza, strana Smer-SD sa rozhodla bojkotovať ich predvolebnú diskusiu. Strany Hlas-SD a PS následne odmietli ísť do debaty s Matovičom. „Rozhodli sme sa vytvoriť jednu veľkú finálovú debatu, do ktorej sú pozvaní predsedovia deviatich politických subjektov, ktoré majú reálnu šancu dostať sa do parlamentu,“ vysvetlil Henrich Krejča, riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky TV Markíza. Záverečnú predvolebnú diskusiu tak TV Markíza odvysiela v pondelok, 25. septembra 2023, so začiatkom o 20:45.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.