ŠIMEČKOV DVOJAKÝ METER: DOBRÝ LIPŠIC - ZLÝ DANKO!

Štefan Nižňanský, spisovateľ a publicista: Takže vážení priatelia pred obrazovkami, snajperi v štúdiu, v redakciách, v kaviarňach, krčmách aj na námestiach. Buďme dôslední a spravodliví vždy a nestrácajme zdravý rozum! V skutočne právnom, demokratickom štáte majú takéto prípady vyšetrovať štandardné a systémové orgány, nie mladíci, ktorí sa nevedia ani oholiť.

Foto BRANISLAV BIBEL/SITA
Dátum 14.01.2024

Život je úžasný scenárista. Prináša tak čarokrásne príbehy, že mu musia závidieť aj tí najväčší výmyselníci s bujnou fantáziou a najväčší majstri pera môžu pritom akurát tak  závistlivo okusovať jeho konček... Tradičnou prílohou nedeľného obeda, skoro ako šalát z horkých uhoriek, je relácia štátnej televízie RTVS „O 5 minút 12.“ Tá dnešná, v 14-ty  januárový deň nového roka 2024, sľubovala nielen horkú, no až poriadne pikantnú prílohu. Bulvárna televízia z Mlynskej doliny avizovala po celý týždeň prvý novoročný diskusný duel medzi národniarom Andrejom Dankom a progresívcom Michalom Šimečkom. Mnohí diváci, zbavení už vlani práva reagovať, zrejme očakávali „prázdne kreslo“ v štúdiu. A mediálny terorista  Marek Makara (s jeho obľúbencom z bratislavskej kaviarne), sa už asi tešili na nerušené klebetenie vo dvojici. Na „naloženie“ podpredsedovi parlamentu s celou tou „mafiánskou“ koalíciou v teple pod reflektormi...  Andrej Danko im vytrel kocúra, lebo prišiel. Napriek tomu, že celé Slovensko sa aktuálne zaoberá jeho nočnou zrážkou so semaforom spred dvoch dní. A politická diskusia sa razom zmenila na „Zelenú vlnu“. Prečo ju ale potom  nemoderoval dopravný expert RTVS Ľuboš Kasala? Veď v histórii Slovenskej republiky nemala žiadna - ani oveľa väčšia dopravná nehoda – takú obrovskú publicitu a pozornosť vraj verejnoprávnej televízie. Pch...! Ani tá, pri ktorej v septembri 2016 opozičný poslanec OĽaNO Daniel Lipšic zrazil chodca, so smrteľnými následkami. Ba ani tá z októbra 2022, pri ktorej ožratý Dušan Dědeček, usmrtil 5 mladých ľudí na autobusovej zastávke. Ono ale všetko so všetkým súvisí. Makara hral voči Dankovi rolu žalobcu a Šimečka sa - v duchu rodinnej tradície – pasoval do kumulovanej úlohy vyšetrovateľa aj sudcu. Prípad sa vyšetruje, nebudem ho komentovať. 

Pre vládnu koalíciu veľmi nepríjemná situácia. „Zlaté“ Dankove kapitánske výložky! V čase, keď nový vládny kabinet Roberta Fica nie je pri moci ešte ani 100 dní, nespokojný Šimečka, (ktorý pred štyrmi mesiacmi s kumpánmi prehral voľby) organizuje v uliciach a na námestiach protivládne protesty pod zámienkou udržania Špeciálnej prokuratúry (no so snahou prevziať prevratom moc), keď štartuje prezidentská kampaň, v ktorej môžu teoreticky kandidovať tak Robert Fico, ako Peter Pellegrini alebo aj samotný Andrej Danko. Diváci boli zase – ako vždy v RTVS od roku 2018 – vtiahnutí do aktivistickej siete progresívnych a neoliberálnych záujmov. Šéf národniarov bol sprvu pokorný, ospravedlnil sa národu a mestu Bratislava za spôsobenú škodu 1 500 eur. Potom musel zabojovať hlasnejšie a statočne, keď ho tí dvaja začínali pribíjať na kríž. Hádali sa o tom, či „ušiel“ alebo „odišiel“ z miesta nehody. Kruciálnou sa ale stala neustále opakovaná otázka, či sa podpredseda NR SR Andrej Danko - ako vodič - po autonehode podrobil dychovej skúške na alkohol? Osobne som ale viac čakal so záujmom,  kedy sa moderátor opýta na závažné detaily autonehody Daniela Lipšica, ktorého predseda Progresívneho Slovenska (so sfanatizovanými účastníkmi protestov), bráni doslova vlastným telom. Márne. Veď prečo aj, keď sa Lipšic mohol stať vo výkone trestu špeciálnym prokurátorom a v televízii, v ktorej sa Ľuboš Machaj mohol stať generálnym riaditeľom - napriek osobnému bankrotu? Pritom je verejne známe a dostupné video Zoroslava Kollára, označené ako: Pozdrav Danielovi Lipšicovi č. 3“ obsahujúce indície (ak nie priamo dôkazy) o tom, že advokát a teraz trafikant : špeciálny prokurátor Lipšic o svojej nehode klamal. Aj to, že vyšetrovanie jeho zločinu bolo zrejme zmanipulované.

Takže vážení priatelia pred obrazovkami, snajperi v štúdiu, v redakciách, v kaviarňach, krčmách aj na námestiach. Buďme dôslední a spravodliví vždy a nestrácajme zdravý rozum! V skutočne právnom, demokratickom štáte majú takéto prípady vyšetrovať štandardné a systémové orgány, nie mladíci, ktorí sa nevedia ani oholiť.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.