ŠIMKOVIČOVÁ: MUSÍME VYMENIŤ VEDENIE RTVS

Martina Šimkovičová, ministerka kultúry: Na ministerstvo kultúry chodí množstvo rôznych podnetov od ľudí, ktorí nás tlačia k tomu, aby sme okamžite riešili situáciu v RTVS. Po rôznych debatách s odborníkmi sme sa rozhodli, že ustúpime od rozdelenia RTVS na Slovenskú televíziu a Slovenský rozhlas, pretože by to nebolo rentabilné z hľadiska financií.

Foto SITA/ÚRAD VLÁDY
Dátum 06.03.2024

Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) sa rozdeľovať nebude. Ministerstvo kultúry však navrhuje vláde vymeniť vedenie RTVS. Uviedla to ministerka kultúry Martina Šimkovičová (nom. SNS) v relácii Denníka Pravda Ide o pravdu. Návrh predloží na vláde, po schválení pôjde do parlamentu. „Na ministerstvo kultúry chodí množstvo rôznych podnetov od ľudí, ktorí nás tlačia k tomu, aby sme okamžite riešili situáciu v RTVS. Po rôznych debatách s odborníkmi sme sa rozhodli, že ustúpime od rozdelenia RTVS na Slovenskú televíziu a Slovenský rozhlas, pretože by to nebolo rentabilné z hľadiska financií, sú tam uzavreté zmluvy, minulo by sa na to veľa času aj peňazí,“ povedala Šimkovičová.

RTVS podľa nej nespĺňa to, čo by mala. Ministerka si myslí, že nedáva priestor každému. „Vidíte, ako vyzerajú politické relácie, pokiaľ nie ste identickí s ich názormi, automaticky dostávate nejaký blok,“ domnieva sa ministerka, ktorá vedeniu vyčíta napríklad aj to, že RTVS nepodporuje slovenskú tvorbu. „Do dnešného dňa som nedostala od vedenia žiadne externé zmluvy, aby som mohla nahliadnuť, v čom sú výhodné a v čom nevýhodné. Tak musíme vymeniť vedenie RTVS a postupne potom krok po kroku ísť, ale nie modelom, aký bol doteraz. Pôjdeme v rámci štandardov Európskej únie, po vzore iných krajín,“ uviedla Šimkovičová.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.