ŠIMKOVIČOVÁ OBNOVILA KULTÚRNU SPOLUPRÁCU S RUSKOM A BIELORUSKOM

Martina Šimkovičová, ministerka kultúry: Vo svete sú desiatky vojnových konfliktov a podľa nášho názoru by na to nemali doplácať umelci a kultúra.

Foto SITA/ÚRAD VLÁDY
Dátum 22.01.2024

Ministerka kultúry Martina Šimkovičová obnovila zakázanú komunikáciu a spoluprácu s Ruskom a Bieloruskom. Je za tým jej rozhodnutie, ktorým zrušila nariadenie svojej predchodkyne. Týždeň po začatí vojny na Ukrajine vydalo ministerstvo kultúry pod riadením bývalej ministerky Natálie Milanovej príkaz, aby sa zastavila akákoľvek komunikácia či spolupráca s Ruskom a Bieloruskom.

Denník Pravda však získal rozhodnutie šéfky rezortu kultúry Šimkovičovej. Materiál z 12. januára má názov rozhodnutie ministra o zrušení príkazu, ktorým boli vydané opatrenia k situácii na Ukrajine. „Nadobudnutím účinnosti tohto rozhodnutia zrušujem interný riadiaci akt,“ rozhodla ministerka, ktorej rozhodnutie nadobudlo platnosť 15. januára 2024.

Milanovej nariadenie zakazovalo organizáciám patriacim pod ministerstvo kultúry „prerušiť akúkoľvek akademickú kultúrnu alebo inú podobnú oficiálnu spoluprácu s Ruskou federáciou alebo Bieloruskou republikou“, uvádza sa v Milanovej nariadení.

Od minulého pondelka však toto rozhodnutie už neplatí. „Vo svete sú desiatky vojnových konfliktov a podľa nášho názoru by naň nemali doplácať umelci a kultúra,“ uviedla pre Pravdu Šimkovičová.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.