ŠIPOŠ: HEGER MÁ LEGITÍMNE PRÁVO HĽADAŤ NOVÚ 76-KU

Predseda poslaneckého klubu hnutia OĽaNO Michal Šipoš nespochybňuje legitímne právo povereného premiéra Eduarda Hegera hľadať novú 76-ku. Myslí si však, že treba počítať s tým, že sa to nepodarí a budú sa musieť konať predčasné voľby. V takom prípade však Šipoš nechápe, prečo by sa malo mrhať financiami na referendum, ktoré považuje za vykopávanie otvorených dverí.

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 16.01.2023

Predseda poslaneckého klubu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Michal Šipoš nespochybňuje legitímne právo povereného premiéra Eduarda Hegera hľadať novú 76-ku. Myslí si však, že treba počítať s tým, že sa to nepodarí a budú sa musieť konať predčasné voľby. V takom prípade však Šipoš nechápe, prečo by sa malo mrhať financiami na referendum, ktoré považuje za vykopávanie otvorených dverí.

Predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič, ktorý sa zatiaľ nepodpísal pod novú 76-ku, chce podľa neho vidieť, kto by podporil novú vládu. Šipoš si myslí, že je to legitímny postoj. Tvrdí, že OĽaNO nie je klasická strana, ak sa v ňom niekto necíti dobre, môže pokojne odísť. Reagoval tak na otázky o prípadnom odchode Eduarda Hegera z hnutia.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.