ŠIPOŠ: NAŠÍM CIEĽOM JE, ABY BOLI CENY ELEKTRINY ČO NAJNIŽŠIE

Naším cieľom je, aby boli ceny elektriny čo najnižšie. V nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na telo to uviedol šéf poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš s tým, že riešenie očakáva od nového ministra hospodárstva Karla Hirmana. V súvislosti s pomocou pre podniky sa má Slovensko koordinovať s Európskou komisiou.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 18.09.2022

Naším cieľom je, aby boli ceny elektriny čo najnižšie. V nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na telo to uviedol šéf poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš s tým, že riešenie očakáva od nového ministra hospodárstva Karla Hirmana. Povedal, že opatrenia prijímajú a parlament aktuálne čaká na vládne návrhy pomoci. V súvislosti s pomocou pre podniky sa má Slovensko koordinovať s Európskou komisiou. Zameriavať by sa malo na firmy, ktoré budú mať stratu. Riešenia energetickej krízy okrem zastropovania cien energií konkretizovať nechcel, je ich však podľa jeho slov veľa.

Deklaroval, že o podpore návrhov pomoci budú rokovať aj s SaS, ktorá z koalície odišla. V pondelok (19. 9.) bude koaličná rada a po nej budú nasledovať rokovania s SaS. Šípoš povedal, že nebude o podpore rokovať s Hlasom-SD, Smerom-SD, Republikou ani ĽSNS. Koalícia sa podľa neho bude rozprávať aj o návrate SaS, ak by došlo k odvolaniu Matoviča z postu ministra financií.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.