ŠKANDÁL: MIKULEC A HEGER DAROVALI HRANIČNÚ BARIÉRU V ROKU 2021 LITVE!

Marián Tkáč, kandidát na poslanca NR SR za Kotlebovci ĽSNS:  Desaťtisíce migrantov pomaly a postupne obsadzujú Slovensko. A vláda nerobí nič, naopak, akoby to bolo všetko zorganizované. Nie, nemôžeme mlčať. Chránime iných a sami sa nemáme čím chrániť. Už ani len tým necelých 7 km dlhým „plotom“.

Foto SITA/AP
Dátum 03.09.2023

V čase rozbiehajúcej sa masovej nelegálnej imigrácie na Slovensko –mimoriadny stav vo Veľkom Krtíši, množstvo imigrantov v Nových Zámkoch, atď. – je zrejme najvyšší čas nahlas povedať, že okrem demilitarizácie našej armády, teda rozdania, darovania všetkého možného, lietadiel, obranných systémov, ktoré mali chrániť Slovensko, Ukrajine, na konci roku 2021 daroval minister vnútra Mikulec demontovateľnú bariéru na ochranu hraníc – Litve. Tento „plot“ kúpilo Slovensko za 1,5 mil. eur vrátane DPH vo februári 2016, a bol uložený v priestoroch záchrannej brigády hasičov v Malackách.

Marián Tkáč, kandidát na poslanca NR SR za Kotlebovci ĽSNS:  Desaťtisíce migrantov pomaly a postupne obsadzujú Slovensko. A vláda nerobí nič, naopak, akoby to bolo všetko zorganizované. Nie, nemôžeme mlčať. Chránime iných a sami sa nemáme čím chrániť. Už ani len tým necelých 7 km dlhým „plotom“.

Úrad vlády informoval, že minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) 9.decembra 2021 osobne odovzdal Litve darovaciu zmluvu na 6,6 kilometrov dlhú a asi dva metre vysokú demontovateľnú bariéru, ktorá mala slúžiť na bránenie vstupu migrantov na slovenské územie.

A vtedajší premiér Eduard Heger (vtedy OĽANO, dnes Demokrati) dodal, že „týmto bezprecedentným darom minister vnútra Roman Mikulec ukázal, že Slovensko stojí pri svojich EÚ partneroch aj v neľahkých časoch, za čo mu úprimne ďakujem a ďakujem aj koaličným partnerom za podporu tohto rozhodnutia.“ A dodal, že síce ide o malý príspevok Slovenska, ktorý je ale veľký svojou symbolikou. 

Heger Litve plot prisľúbil už v októbri 2021, po skončení dvojdňového samitu v Bruseli. „Keď nás Litva požiadala o pomoc s ochranou našej spoločnej schengenskej hranice s Bieloruskom, neváhali sme. Presne v takýchto situáciách je potrebné prejaviť solidaritu voči našim partnerom a jasne ukázať, že Európska únia je náš životný priestor a schengenské hranice sú naše spoločné európske hranice,“ povedal Heger. 

My sa pýtame: kto dal mikulovcom, hegerovcom, naďovcom, právo na škandalózne rozdávanie štátneho majetku ako na bežiacom páse? Chránime iných a sami sa nemáme čím chrániť. Už ani len tým necelých 7 km dlhým „plotom“. A desaťtisíce migrantov pomaly a postupne obsadzujú Slovensko. A vláda nerobí nič, naopak, akoby to bolo všetko zorganizované. Nie, nemôžeme mlčať. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.