ŠKANDALÓZNE NOČNÉ ROKOVANIE PARLAMENTU: „DRŽ UŽ PI*U ERIK"

VIDEO: Padlo množstvo vulgárnych slov, ktorých príkladom je napríklad "Drž už pi** Erik", ktoré zazneli z úst Petra Pčolinského, predsedu poslaneckého klubu Sme rodina. Kotlebovci sa o 23:00 rozhodli obsadiť rečnícku pult a vytiahli tak Matoviča z postele späť do rokovacej sály.

Foto TASR/Jakub KOTIAN
Dátum 24.07.2020

Poznáte ten pocit, keď sa za niekoho hanbíte a pritom s tým nemôžete urobiť nič? Poslanci majú krátky čas na rozdelenie peňazí z EÚ, ale čo robia oni? Hádajú sa ako malé deti takmer 20 hodín v parlamente kvôli diplomovej práci. My sa môžeme potom čudovať, že Slovensko je na tom tak, ako je.

 

 

Po takmer dvadsiatich hodinách je koniec. Koniec toho utrpenia, ktoré mali možnosť vidieť všetci Slováci naživo.

To, čo začalo ako fraška, rovnako aj skončilo. Schôdza parlamentu kvôli odvolávaniu Igora Matoviča sa začala vo štvrtok o 10:00 v Národnej rade SR. Ako už však býva zvykom, poslanci koalície meškali na rokovanie, z dôvodu dobre pripravenej obštrukcie. 

Keby meškal obyčajný človek do práce, hneď skončí na koberčeku u šéfa. Po dvoch rokovacích hodinách Kollár vyhlásil obedovú prestávku, ktorá nemala trvať pol hodinu ako to je u bežných ľudí, ale tradičné dve hodiny. Keď sa ho spýtali, či to myslí vážne, odpovedal, či si z neho robia žarty, že to ani nie je na debatu. 

ČÍTAJTE TIEŽ: KOTLEBOVCI VYTIAHLI MATOVIČA Z POSTELE ZABLOKOVANÍM REČNÍCKEHO PULTU

Keď mali všetci poslanci plné brušká, mohlo sa začať rokovať vo veľkom. Na scénu prišiel sám veľký šéf a rečnil takmer dve hodiny. Nezabudol podotknúť, že to, čo bude rozprávať je skôr taký freestyle ako naučená reč. Pripomínal kauzy opozície a Slovensko označil za Klondike. 


(Klondike je oblasť v teritóriu Yukon v severozápadnej Kanade, východne od hraníc s Aljaškou. Rozprestiera sa okolo rieky Klondike, ktorá sa vlieva do rieky Yukon pri meste Dawson. Klondike je známy hlavne kvôli zlatej horúčke, ktorá začala v roku 1897 a skončila sa už v nasledujúcom roku.)

Na záver svojho prejavu, Matovič nezabudol spomenúť, že je ochotný odísť nadobro z politiky, pokiaľ ho poslanci odvolajú. Vraj kvôli politike zanedbáva už dlhé roky rodinu a žijú ešte v neskolaudovanom dome v Trnave, ktorý nemá ani omietku. On už však dobre vedel, ako celé rokovanie dopadne. Asi aj preto sa rozhodol o 19:00 odísť domov a ľahnúť si na gauč. To, čo medzitým predvádzali ostatní poslanci bola debata na úrovni základnej školy. Vymýšľali si rôzne argumenty, ktoré častokrát nemali hlavu ani pätu. Chytali sa aj tých najmenších detailov, ktoré sa snažili využiť pre svoj prospech. Rečníkov opozície pritom nechali čakať až do neskorých nočných hodín aby sa to nedostalo do hlavných správ. Napätie stúpalo rovnomerne s únavou poslancov. Padlo aj množstvo vulgárnych slov, ktorých príkladom je napríklad "Drž už pi** Erik", ktoré zazneli z úst jedného z poslancov. Kotlebovci sa o 23:00 rozhodli obsadiť rečnícku pult a vytiahli tak Matoviča z postele späť do rokovacej sály. Ostatní poslanci, im to samozrejme vyčítali, nakoľko zbytočne naťahovali samotné rokovanie, ktoré už aj tak trvalo niekoľko hodín. 

Nesmieme však zabúdať, že toto je politika a správanie, ktorého je tvorcom práve Igor. On sám v minulosti, ako opozičný poslanec odmietal rokovať, pokiaľ nebude na scéne nastúpený odvolávaný premiér, či minister. 

Keď sa Matovič vrátil, mohlo sa začať opäť rokovať. Nakoniec vystúpilo vyše 30 rečníkov. Koalícia si ho bránila a kritizovala opozíciu. Opozícia zas kritizovala koalíciu a takto sa prekrikovali až do dnešného rána. Igor Matovič však naďalej zostáva vo funkcii predsedu vlády SR. Návrh na jeho odvolanie podporilo 47 poslancov zo 125 zúčastnených. 

Aký to malo vlastne celé zmysel? Poslanci koalície a opozície by sa nedokázali dohodnúť ani po 40 dňoch rokovania už len z princípu. Nedokážu medzi sebou nájsť akúkoľvek spoločnú reč a doplácame na to práve my. Vyrokované peniaze z Bruselu majú byť rozdelené za krátky čas. Oni však miesto toho riešia patetické veci a aj keby chceli, nedokážu nájsť spolu cestu. 

Možno už nemusia riešiť rozdelenie financií, ktoré Slovensku poskytne Európska únia. Možno už sú dávno rozdelené do správnych vreciek.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.