ŠKOLSKÝ ROK SA UKONČÍ V RIADNOM TERMÍNE

GRÖHLING: Mojím plánom nie je skrátiť prázdniny, ani opakovať ročník

Foto TASR
Dátum 06.04.2020

BRATISLAVA 6. apríla (TASR/extraplus.sk) – Plánom ministra školstva, vedy, výskumu a športu Branislava Gröhlinga (SaS) nie je skrátiť letné prázdniny školákom, ani opakovať ročník, potvrdil to pre TASR. Poznamenal, že sedem mesiacov z tohto školského roka bolo odučených klasickou formou a ostatné týždne sa učí dištančne. 

"V prípade, že sa na niektorých školách nestihne prebrať všetko učivo, pripravujeme v spolupráci so Štátnym pedagogickým ústavom usmernenie, ako ho presunúť do ďalšieho ročníka," poznamenal Gröhling. Školský rok 2019/2020 sa plánuje ukončiť podľa jeho slov v riadnom termíne. "Možno s istými úpravami a zmenami, ale verím, že to zvládneme," doplnil. 

Všetky školy a školského zariadenia sú zatvorené až do odvolania a výučba sa realizuje na diaľku. Gröhling tvrdí, že vedenie rezortu sa zodpovedne zaoberá všetkými možnosťami. "O otvorení škôl v konečnom dôsledku rozhoduje Úrad verejného zdravotníctva SR, ktorý zohľadňuje prioritne otázky verejného zdravia," dodal minister. Dôvodom týchto opatrení je zabránenie šíreniu nového koronavírusu.
 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.