SLK: LENGVARSKÝ JE NA SPRÁVNOM MIESTE V PRAVÝ ČAS

Podľa Slovenskej lekárskej komory je Vladimír Lengvarský na post ministra zdravotníctva dobrou voľbou. Oceňujú jeho dlhoročné skúsenosti s krízovou komunikáciou a tímovou prácou. 

Foto TASR/Martina Kriková
Dátum 01.04.2021

Výber Vladimíra Lengvarského na post ministra zdravotníctva je podľa Slovenskej lekárskej komory (SLK) dobrou voľbou. Komora to vníma pozitívne preto, že súčasný boj s pandémiou koronavírusu si vyžaduje nielen disciplínu, ale aj kontrolu. Rovnako dôležité sú podľa nej aj jasné, odborné, včasné, zrozumiteľné a predovšetkým dobre odkomunikované rozhodnutia.

„Sme preto presvedčení, že dr. Lengvarský, ktorý má nielen medzinárodné skúsenosti, ale aj dlhoročné skúsenosti s krízovou komunikáciou a tímovou prácou, by mohol byť človekom na správnom mieste v pravý čas,“ konštatovala SLK. Ako komora dodala vo svojom vyhlásení, je pripravená podať novému ministrovi pomocnú ruku nielen v tomto náročnom období. „Sme zároveň pripravení spolupracovať a participovať aj na budúcej reforme slovenského zdravotníctva v záujme nielen všetkých zdravotníkov, ale predovšetkým v záujme pacientov,“ uzavrela SLK.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.