SLNIEČKARI ZNEUŽILI KOTLEBU ČI HARABINA NA PROPAGÁCIU OČKOVANIA

Internet zaplavili fotografie, ktoré majú zdanlivo propagovať očkovanie, pričom na vakcináciu majú vyzývať práve tí najväčší odporcovia očkovania. ,,Bolo toho hádam už dosť! Apelujem na všetkých Slovákov dobrých dušou, dajte sa zaočkovať," tvrdí na falošnej fotografii predseda ĽS Naše Slovensko Marian Kotleba. 

Foto instagram.com/meter parcin
Dátum 22.12.2021

Internetom sa začína šíriť zdanlivá propagácia očkovania Slovákov, pričom ich na vakcináciu majú vyzývať napríklad predseda ĽS Naše Slovensko Marian Kotleba, podpredseda Milan Mazurek či bývalý sudca a exminister spravodlivosti Štefan Harabin, ktorí sú známi svojimi negatívnymi názormi na očkovanie. 

Falošné fotografie im majú vraj vysvetliť, že povinné očkovanie je podľa autorov jediná cesta von z pandémie. 

Táto iniciativa sa začala v Českej republike, po tom, čo sa na sociálnej sieti Twitter objavila fotomontáž českého speváka Daniela Landu, ktorý dlhodobo kritizuje protipandemické opatrenia u našich susedov. 

Fotografií Daniela Landu je množstvo, dokonca českým internetom koluje fotografia upraveného facebookového príspevku. 


Na internete sa objavili aj viaceré fiktívne fotografie Mariana Kotlebu či Štefana Harabina, ktorí sa tak tiež stali terčom posmeškov a vymyslenej iniciatívy. 


Fotografiu Štefana Harabina, na ktorej tvrdí, že Vakcína je víťazstvo, uverejnil na svojom Facebooku napríklad aj poslanec OĽANO Štefan Stančík. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.