SLOVÁCI SI ČOSKORO BUDÚ MÔCŤ KÚPIŤ LIEK PROTI COVIDU

Slovensko nakúpi takmer 35-tisíc balení lieku Lagevrio s účinnou látkou molnupiravir. Aktuálne je už k dispozícii 5 760 liečebných cyklov.

Foto pexels
Dátum 27.12.2021

Liek Lagevrio s účinnou látkou molnupiravir je a bude dostupný aj pre pacientov na Slovensku. Ako informuje Ministerstvo zdravotníctva SR, vláda síce uplynulý týždeň zrušila nákup tohto lieku lieku na liečbu ochorenia COVID-19, ktorý mal byť na základe výsledkov spoločného obstarávania Európskej komisie, stále však ostáva platná druhá forma nákupu, ktorou je bilaterálna zmluva s výrobcom. Slovensko teda nakúpi takmer 35-tisíc balení lieku, aktuálne je už k dispozícii 5 760 liečebných cyklov.

„Liek tak bude dostupný v lekárňach na základe indikácie všeobecným lekárom. V prvom januárovom týždni očakávame dodanie ďalších 13 058 liečebných cyklov," dodal rezort zdravotníctva. Liečebný cyklus je balenie potrebné na liečbu jedného pacienta. Znamená jednu fľašu obsahujúcu štyridsať kapsúl. Indikuje sa pacientov s vysokým rizikom vývoja závažného priebehu ochorenia.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.