SLOVENSKÍ PODNIKATELIA POKRAČUJÚ V EXPANZII NA ČESKOM TRHU

Počet ruských firiem v Česku medziročne klesol o 691, nemeckých o 304 a počet firiem s ukrajinskými majiteľmi stagnoval. Medzi prvou dvadsiatkou najväčších zahraničných majiteľov výraznejšie, o 4,4 %, vzrástol počet firiem s maďarským kapitálom.

Foto PEXELS
Dátum 06.04.2021

Slovenskí podnikatelia pokračujú v expanzii na českom trhu. Vlani sa po prvý raz stali najčastejšími zahraničnými majiteľmi českých firiem, keď po rokoch prvenstvo prevzali od Rusov a v tomto roku svoje prvenstvo posilňujú. Ďalšie priečky na českom trhu patria Rusom, Ukrajincom a Nemcom, vyplýva z analýzy poradenskej spoločnosti Bisnode A Dun & Bradstreet Company.

"Slováci do svojich portfólií od minuloročnej jari zaradili ďalších 368 českých firiem a celkovo ich ovládajú 14.316," spresnila analytička Bisnode A Dun & Bradstreet Company Petra Štěpánová. Expanzia na český trh je podľa nej pre Slovákov logickým krokom. "Dôležitú rolu hrá spoločná minulosť oboch štátov, takmer nulová jazyková bariéra a teritoriálna blízkosť," dodala Štěpánová. 

Počet ruských firiem v Česku medziročne klesol o 691, nemeckých o 304 a počet firiem s ukrajinskými majiteľmi stagnoval. Medzi prvou dvadsiatkou najväčších zahraničných majiteľov výraznejšie, o 4,4 %, vzrástol počet firiem s maďarským kapitálom. Naopak, okrem ruských a nemeckých firiem v Česku ubúdali aj spoločnosti s majiteľmi z Veľkej Británie, Kazachstanu, Bieloruska, Číny či Holandska. 

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.