SLOVENSKÍ POLICAJTI POMÔŽU UDRŽIAVAŤ VEREJNÝ PORIADOK POČAS OLYMPIJSKÝCH HIER V PARÍŽI

Vyslanie slovenských policajtov na olympijské hry bolo reakciou na požiadavku Francúzska, ktoré žiadalo o vyslanie 24 policajtov, ktorí budú zaradení do hliadkovej služby a rozdelení na dva turnusy.

Foto ARCHíV
Dátum 11.07.2024

Slovenskí policajti pomôžu udržiavať verejný poriadok počas Letných olympijských a paralympijských hier Paríž 2024. Prvých troch príslušníkov Policajného zboru služobnej kynológie vyslali do Francúzska v stredu 10. júla v ranných hodinách. Ako priblížilo ministerstvo vnútra, policajti išli do Francúzska terénnymi špeciálne upravenými vozidlami pick-up Toyota Hilux, a to pre komfort služobných psov. „Špeciálna úprava vozidiel umožňuje monitorovanie teploty v priestore psa. V boxoch je kamerový systém a psovod môže psa sledovať na samostatnom monitore,“ spresnil rezort vnútra. Ďalších 11 príslušníkov hliadkovej služby Policajného zboru odchádza do Francúzska letecky. Policajtov vyprevadil minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD), prezident Policajného zboru Ľubomír Solák a viceprezident Policajného zboru pre vnútorný poriadok a bezpečnosť Rastislav Polakovič.

Vyslanie slovenských policajtov na olympijské hry bolo reakciou na požiadavku Francúzska, ktoré žiadalo o vyslanie 24 policajtov, ktorí budú zaradení do hliadkovej služby a rozdelení na dva turnusy. Francúzska strana žiadala aj vyslanie siedmich psovodov na tri turnusy. Slovenskí policajti tak pomôžu pri zabezpečovaní verejného poriadku počas konania letných olympijských a paralympijských hier do 9. septembra. Traja príslušníci zo služobnej kynológie so psami špecializovanými na vyhľadávanie výbušnín budú vo Francúzsku do 28. júla, ďalších 11 policajtov sa vráti 11. augusta. Minister vnútra pri vyprevádzaní policajtov podotkol, že olympijské hry boli vždy obdobím pokoja a mieru, no dnes sa bezpečnostná situácia vo svete zmenila a nie je pokojná ani mierová. Misia bude podľa neho preto veľmi dôležitá a verí, že sa slovenským policajtom podarí dobre reprezentovať Slovensko. „Touto cestou vám chcem vopred poďakovať za vašu prácu a verím, že bude všetko zabezpečené tak, aby tá bezpečnosť bola garantovaná pre všetkých - športovcov, organizátorov a pre každého jedného fanúšika,“ povedal minister vyslaným policajtom.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.