SLOVENSKÍ POLICAJTI POUŽILI PROTI DEMONŠTRANTOM VODNÉ DELO A SLZNÝ PLYN!

AKTUALIZOVANÉ FOTO + VIDEO: Pred Úradom vlády SR protestovali nespokojní Slováci. Prišli povedať premiérovi, že dosť bolo likvidácie ekonomiky SR ako aj životov obyčajných občanov, z davu znelo hanba Matovičovi a Matovič do basy.

Foto TASR/EXTRA PLUS
Dátum 17.10.2020

Pred Úradom vlády SR protestovali nespokojní Slováci. Prišli povedať premiérovi, že dosť bolo likvidácie ekonomiky SR ako aj životov obyčajných občanov, z davu znelo hanba Matovičovi a Matovič do basy! Protestovali najmä proti aktuálnym protiepidemiologickým opatreniam vlády. Z davu sa ozývali aj vulgárne nadávky na adresu predsedu vlády Igora Matoviča. Niekoľkým z protestujúcich sa podarilo do areálu úradu vlády prehodiť aj svetlice. V úvode zhromaždenia vystúpil aj bývalý poslanec Národnej rady SR Peter Marček. Protestujúci počas zhromaždenia hádzali za bránu úradu vlády zapálené svetlice. Na adresu premiéra vykrikovali vulgarizmy a kopali do brány. Polícia následne proti fanúšikom vytvorila koridor pred bránou a múrmi úradu. Voči niektorým demonštrantom použila aj slzný plyn a vodné delo.

Bratislavskí policajti v súvislosti so zhromaždením futbalových fanúšikov v hlavnom meste sa vopred pripravili. Dopravní policajti monitorovali dopravno-bezpečnostnú situáciu v Bratislave. Ak osoby porušia opatrenia vydané Úradom verejného zdravotníctva SR, okresné úrady ich môžu sankcionovať do výšky 1659 eur, v blokovom konaní do 1000 eur, upozorňuje polícia.   Účastníkom pripomína, že ak sa zhromaždenia zúčastní osoba pozitívne testovaná na ochorenie COVID-19, ktorá nedodržiava karanténu, dopúšťa sa trestného činu šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby. Trestná sadzba je v tomto prípade štyri až desať rokov odňatia slobody.  "V prípade spáchania útoku na verejného činiteľa zo strany účastníkov zhromaždenia je možné uložiť za takéto konanie v zmysle zákona trest odňatia slobody na 12 až 25 rokov," uviedli policajti.

PRIPÁJAME VIDEO:

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.