SLOVENSKÍ VOJACI BUDÚ V LEŠTI CVIČIŤ S VOJAKMI NATO

Ide o cvičenie vojakov druhej mechanizovanej brigády, pričom v jej zostave je zaradená aj Mnohonárodná bojová skupina NATO Poľska, Maďarska, Česka a USA pod českým velením.

Foto SITA/JAKUB julény
Dátum 15.03.2023

Slovenskí vojaci sa v najbližších dňoch zúčastnia pravidelného cvičenia Slovenský štít 2023. Ide o vojakov druhej mechanizovanej brigády, pričom v jej zostave je zaradená aj Mnohonárodná bojová skupina NATO Poľska, Maďarska, Česka a USA pod českým velením.

Cvičenie sa uskutoční v Centre výcviku v Lešti. V tlačovej správe o tom informoval hovorca Ozbrojených síl (OS) SR Štefan Zemanovič. Integračným výcvikom zúčastnených jednotiek sa tak začína záverečná fáza tohtoročného medzinárodného cvičenia Slovenský štít.

„Taktická fáza cvičenia, ktorej súčasťou bude aj certifikácia novej rotácie Mnohonárodnej bojovej skupiny, sa začína v piatok 17. marca. Nemenej dôležitou súčasťou cvičenia bude aj výcvik aktívnych záloh, ktoré sú súčasťou 21. mechanizovaného práporu z Trebišova, ktorý bude spolu s vojakmi krajín V4 a USA plniť úlohy protivníka a preverí tak pripravenosť jednotiek Mnohonárodnej bojovej skupiny,“ informovalo MO SR.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.