SLOVENSKÍ VOJACI SA MOŽNO VRÁTIA DO IRAKU

V priestore operácie Resolute Support Afganistan naďalej zostáva len nevyhnutný personál, tento mesiac sa uskutoční jeho rotácia.

Foto tasr
Dátum 05.08.2020

BRATISLAVA 5. augusta (TASR/extraplus.sk) - Časť vojakov Ozbrojených síl (OS) SR stiahnutých z operácie NATO v Iraku v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 by mohla byť opäť nasadená na misiu v auguste a októbri. V priestore operácie Resolute Support Afganistan naďalej zostáva len nevyhnutný personál, tento mesiac sa uskutoční jeho rotácia. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

V mieste operácií zostali po prehodnotení bezpečnostnej situácie v mieste nasadenia a zhodnotenia hygienicko-epidemiologickej situácie vojaci zaradení do kategórie "essential personel", teda nevyhnutní na plnenie základných úloh. "Tí, ktorí boli operačnými veliteľstvami posúdení a zaradení do kategórie ako 'non essential personel' (personál plniaci podporné úlohy), sú stále na území Slovenska v tzv. stand-by fáze, čo znamená, že sú pripravení na opätovné vyslanie na plnenie úloh v priestore operácií," priblížila hovorkyňa.

Pre opatrenia spojené s pandémiou nového koronavírusu stiahol rezort obrany v apríli z operácie Resolute Support v Afganistane 29 profesionálnych vojakov. Na mieste operácie zostalo 20 príslušníkov OS SR, ktorí tam plnia úlohy v oblasti výcviku afganských bezpečnostných zložiek. O stiahnutí šiestich zo siedmich vojakov z misie v Iraku informovalo MO SR v júni.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

 

https://www.extraplus.sk/predplatne/predplatit

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.