SLOVENSKO ČAKÁ ĎALŠÍ PRESUN ZAHRANIČNÝCH VOJENSKÝCH JEDNOTIEK

Ministerstvo obrany SR upozorňuje Slovákov na ďalší presun zahraničných spojeneckých ozbrojených síl cez naše územie. Má ísť predovšetkým o presun vojakov v rámci cvičenia Defender 2021 a Saber Guardian 21. 

Foto Archív
Dátum 11.06.2021

Ministerstvo obrany (MO) SR upozorňuje na 33 cestných presunov zahraničných spojeneckých ozbrojených síl cez územie Slovenska v období od 14. do 20. júna. TASR o tom informovala hovorkyňa ministerstva obrany SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

"Pôjde predovšetkým o presun spojeneckých vojakov v rámci cvičenia Defender 2021 a Saber Guardian 21," priblížila hovorkyňa. Rezort obrany zdôrazňuje, že tranzity boli riadne schválené v zmysle opatrenia Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

V rovnakom období sa tiež uskutočnia cestné presuny techniky Ozbrojených síl (OS) SR v rámci Slovenska na trasách Sereď – Trenčín, Trstená – Martin, Prešov – Trenčín, Ruskov – Kamenica nad Cirochou, Zemianske Kostoľany – centrum výcviku Lešť a späť, Zemianske Kostoľany – Trenčín, Rašov – VTSÚ Záhorie, Kamenica nad Cirochou – Michalovce, Martin – Michalovce a späť, Nováky – Martin a späť, Trenčín – Ruskov, ako aj na trase Viničné – Alekšince.

Plánovaný je tiež železničný presun OS SR, a to na trase Kamenica nad Cirochou – Sása-Pliešovce.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.