SLOVENSKO KRACHUJE, POSLANCI RIEŠIA ŠTÁTNE SVIATKY

Zatiaľ čo ľudia na Slovensku prichádzajú o prácu v dôsledku pandémie, poslanci na 12. schôdze parlamentu riešia, či 28. október vyhlásia aza štátny sviatok, ako Deň vzniku samostatného česko-slovenského štátu.

Foto TASR
Dátum 18.09.2020

BRATISLAVA 18. septembra (TASR/extraplus.sk) - Diskusiou k návrhu, ktorým by sa mohol 28. október ako Deň vzniku samostatného česko-slovenského štátu opäť zaradiť k štátnym sviatkom, ukončili poslanci Národnej rady (NR) SR tretí rokovací deň 12. schôdze parlamentu. Koaliční poslanci, ktorí návrh predložili, argumentujú, že vznik samostatného česko-slovenského štátu patrí k jedným z najvýznamnejších dní v novodobej histórii Slovenska. Počas trvania česko-slovenského štátu bol tento deň štátnym sviatkom, no po vzniku samostatného Slovenska sa nedostal ani do zoznamu pamätných dní. Zaradili ho tam až v roku 1999. Podľa poslanca Petra Osuského (SaS) však nežiadajú, aby sa 28. október stal dňom voľna.

Poslanci majú v debate o tomto návrhu pokračovať v utorok 22. septembra. V utorok popoludní je zároveň naplánované rokovanie o Správe o hodnotení plnenia pravidiel rozpočtovej zodpovednosti a pravidiel rozpočtovej transparentnosti za rok 2019, tiež rokovanie o Správe o stave a vývoji finančného trhu za rok 2019. Poslancov tiež čaká návrh na voľbu dvoch podpredsedov Najvyššieho kontrolného úradu SR. Na programe 12. schôdze má snemovňa okrem iného ešte niekoľko poslaneckých návrhov, ako aj výročné správy o činnosti Slovenskej informačnej služby či Vojenského spravodajstva.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.