SLOVENSKO MÔŽE V USA NAKÚPIŤ ĽAHKÉ OBRNENÉ VOZIDLÁ A INÉ ZBRANE ZA 250 MILIÓNOV USD

Slovenská vláda žiadala nákup 192 týchto obrnených vozidiel (JLTV), ďalej guľomety M2A1, detektory chemických látok, granátomety MK19 kalibru 40 milimetrov, ako aj mnoho ďalších zbraní a vojenskej techniky.

Foto TASR/PAVEL NEUBAUER
Dátum 10.05.2023

Americké ministerstvo zahraničných vecí schválilo prípadný predaj ľahkých obrnených vozidiel (JLTV) slovenskej vláde a tiež súvisiaceho vybavenia a služieb za odhadovanú cenu 250 miliónov dolárov. Dodávateľom bude spoločnosť Oshkosh v americkom štáte Wisconsin. Informovala o tom tlačová agentúra Agenparl a ďalšie médiá, ktoré citovali rezort americkej diplomacie.

Slovenská vláda žiadala nákup 192 týchto obrnených vozidiel (JLTV), ďalej guľomety M2A1, detektory chemických látok, granátomety MK19 kalibru 40 milimetrov, ako aj mnoho ďalších zbraní a vojenskej techniky. Podľa amerického ministerstva tento schválený predaj podporí ciele zahraničnej politiky a národnú bezpečnosť Spojených štátov tým, že pomôže zlepšiť bezpečnosť spojenca Severoatlantickej aliancie, Slovenska.

Vozidlá (JLTV) zvýšia mobilitu slovenských pozemných síl a posilnia ochranu pozemných vojenských jednotiek. Získanie obrnených vozidiel umožní vyradiť vojenskú techniku ruskej výroby a nahradiť vojenské transportéry zo sovietskej éry. Slovensko nebude mať žiadne ťažkosti v začlenení takejto techniky do svojich ozbrojených síl.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.