SLOVENSKO POŠLE DO AFGANISTANU POL MILIÓNA EUR

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničia Ingrid Brocková hovorí, že Slovensko poskytne finančú pomoc vo výške 500-tisíc eur na riešenie humanitárnej krízy v Afganistane. 

Foto Facebook Ingrid Brockovej
Dátum 14.09.2021

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ingrid Brocková včera (13.septembra 2021) vystúpila v mene Slovenskej republiky na online konferencii k humanitárnej situácii v Afganistane, ktorú zorganizovala Organizácia Spojených národov. Podľa slov generálneho tajomníka OSN Antónia Guterresa hrozí krajine humanitárna katastrofa.

"Boj proti terorizmu musí byť zodpovednosťou afganskej vlády. Zároveň by som chcela potvrdiť náš prísľub, že Slovensko poskytne finančnú pomoc vo výške 500-tisíc eur, ktorú špecializované agentúry OSN použijú na riešenie humanitárnej krízy v Afganistane," uviedla Ingrid Brocková a taktiež podčiarkla význam dodržiavania ľudských práv v krajine, vrátane práv žien, detí a menšín.

Cieľom podujatia bolo posúdiť najnovší vývoj v Afganistane a poukázať predovšetkým na potrebu riešiť rýchlo sa zhoršujúcu humanitárnu situáciu v krajine, kde 11 miliónov ľudí potrebuje naliehavú pomoc. Snahou bolo tiež vyslať odkaz o dôležitosti bezpečného prístupu k humanitárnej pomoci pre afganské ženy, mužov a deti v núdzi, vrátane veľkého počtu vysídlených osôb.

OSN sa tiež obrátila na štáty s naliehavou požiadavkou pomôcť vyzbierať 600 milión USD na pokračovanie pomoci Afganistanu do konca roka.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.