SLOVENSKO PREKROČILO HRANICU MILIÓN ZAOČKOVANÝCH TREŤOU DÁVKOU VAKCÍNY

Spolu je na Slovensko dohromady  2 745 593 zaočkovaných ľudí. 

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 04.01.2022

V pondelok pribudlo 3 579 ľudí, ktorí sa nakazili koronavírusom. Spolu bolo v daný deň vykonaných 15 324 RT-PCR testov a 37 641 antigénových testov, ktoré odhalili 644 infikovaných. V nemocniciach aktuálne leží 2 267 pacientov s ochorením COVID-19. Za uplynulý deň pribudlo aj 48 úmrtí. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk. Tretiu dávku vakcíny dostalo v uplynulý deň 15 781 ľudí, prekročili sme hranicu milión preočkovaných Slovákov.

Ako informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová, najviac pozitívne testovaných bolo v Žilinskom kraji, naopak najmenej v Nitrianskom. Viac ako 64 percent z pozitívne testovaných PCR testom nebolo zaočkovaných alebo má len jednu dávku očkovacej látky. V prípade antigénových testov nemá očkovanie viac ako 71 percent z pozitívne testovaných.

„Na JIS a OAIM je 453 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 216 ľudí. Takmer 84 percent z hospitalizovaných nie je zaočkovaných alebo má len jednu dávku očkovacej látky,” dodala Eliášová.

Tretiu dávku očkovacej látky má na Slovensku už 1 007 149 ľudí, za posledný deň ju teda dostalo 15 781 osôb. Druhú dávku vakcíny má 2 590 147 osôb, v pondelok sa nechalo zaočkovať 5 456 ľudí. Pribúdajú stále aj prvoočkovanci. Za uplynulý deň sa prvou dávkou vakcíny zaočkovalo 1 575 osôb, spolu ju má na Slovensku 2 745 593 ľudí.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.