SLOVENSKO SPUSTILO JEDINEČNÉ TESTOVANIE: Z KVAPKY KRVI SA DOZVIETE VÝSLEDOK HNEĎ

V Nemocnici sv. Michala v Bratislave sa spustilo inovatívne testovanie na ochorenie COVID-19. Pomocou kvapky krvi z prsta sa dozviete výsledok približne do 15 minút.

Foto ILUSTRAČNÉ FOTO
Dátum 27.10.2020

V Univerzitej nemocnici - Nemocnica sv. Michala, a s. v Bratislave sa spustilo inovatívne testovanie na ochorenie COVID-19. Z Kvapky krvi z prsta umožňuje detekciu protilátok po približne 15 minutách. Test je možné absolvovať po telefonickom dohovore počas pracovných dní v čase od 10.00 h do 12. 00 h v priestoroch izolačnej miestnosti na prízemí nemocnice. Pre samoplatcov je dostupný v cene 35 €.

„V boji s pandémiou COVID-19 sa už od vypuknutia prvej vlny snažíme urobiť maximum, a to nielen prostredníctvom Ozbrojených síl SR, ale tiež za pomoci našich rezortných inštitúcií. Nová možnosť testovania pre verejnosť v Nemocnici sv. Michala uľahčí jeho dostupnosť širokej verejnosti,“ vyzdvihol minister obrany SR Jaroslav Naď.

„Veľmi sa teším, že sme v Nemocnici sv. Michala spustili takúto službu a oceňujem, že pružne reagujeme na všetky inovatívne diagnostické postupy. Všetkým, ktorí majú záujem, je umožnené rýchlo a skutočne bezbolestne zistiť stav protilátok na COVID-19. Som presvedčený, že aj vďaka takejto možnosti môžeme prispieť k zlepšeniu epidemiologickej situácie u nás. Je to jedno z mnohých inovatívnych opatrení nového manažmentu nemocnice pod vedením nového generálneho riaditeľa,“ priblížil minister vnútra SR Roman Mikulec.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.