SLOVENSKO SPUSTILO OČKOVACIU KAMPAŇ ZA 80-TISÍC EUR S NÁZVOM „VAKCÍNA JE SLOBODA“

AKTUALIZOVANÉ O VIDEO: Ministerstvo zdravotníctva predstavilo celoslovenskú očkovaciu kampaň, ktorej úlohou je podporiť očkovanie Slovákov proti COVID-19. Jej tvárami sa stali napríklad Zuzana Čaputová, Vladimír Krčméry, Marek Hamšík, Ondrej Kandráč či Adela Vinczeová. 

Foto MZSR
Dátum 30.01.2021

Ministerstvo zdravotníctva predstavilo celoslovenskú vakcinačnú kampaň, ktorej úlohou je podporiť očkovanie Slovákov proti COVID-19. Cena reklamnej kampane bola 80-tisíc eur a jej tvárou sa stali napríklad prezidentka SR Zuzana Čaputová, futbalista Marek Hamšík, epidemiológ Vladimír Krčméry, herečka Kamila Magálová, hudobník Ondrej Kandráč či moderátorka Adela Vinczeová.

Marketingová kampaň nesie názov ,,Vakcína je sloboda"  a jej hlavným motívom je písmeno V, ktoré má symbolizovať víťazstvo nad pandémiou. 


Prvou fázou kampane sú fotografie osobností doplnené sloganmi ako napríklad „Vakcína je sloboda, po ktorej všetci túžime“, „Vakcína je víťazstvo nad zákerným súperom“alebo „Vakcína je hudba, ktorú chceme všetci počuť“.

Ministerstvo zdravotníctva tvrdí, že osobnosti sa do kampane zapojili bez nároku na honorár, za čo im veľmi pekne ďakujú. 


Slováci si môžu všetko o očkovaní prečítať na stránke www.slovenskoproticovidu.sk, kde nájdu základné informácie o vývoji vakcín. Na webe sa objavili aj videa ďalších podporovateľov vakcinácie, ako napríklad spisovateľ Daniel Hevier, kňaz Ján Kulan, ale aj olympijský víťaž Matej Tóth. Podľa prieskumu agentúry Focus sa minulý rok chcelo zaočkovať 32% Slovákov, zatiaľ čo tento rok sa toto číslo vyšplhalo na 53%. 

VIDEO: ↓↓↓

VIDEO: ↓↓↓

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.