SLOVENSKO VYSIELA DO LIBANONU HUMANITÁRNU POMOC

Organizácia Človek v ohrození vyčlenila 10-tisíc eur na okamžitú pomoc a na miesto vyslala humanitárnych pracovníkov.

Foto Facebook
Dátum 07.08.2020

BRATISLAVA 7. augusta (SITA/extraplus.sk) – Nezisková organizácia Človek v ohrození vysiela do Libanonu humanitárnu pomoc. Organizácia, ktorá v regióne pôsobí, vyčlenila desaťtisíc eur na okamžitú pomoc a na miesto vyslala humanitárnych pracovníkov. Agentúru SITA o tom informovala koordinátorka fundraisingu a komunikácie z organizácie Človek v ohrození Frédérique Halászová.

Ako ďalej priblížila, organizácia peniaze na okamžitú pomoc vyčlenila z Klubu priateľov a zo Skutočných darčekov. K pomoci sa pridala aj česká partnerská organizácia Člověk v tísni, ktorá poskytla ďalšie financie. Človek v ohrození na miesto tiež okamžite vyslal humanitárnych pracovníkov, ktorých cestu však dodatočne komplikujú opatrenia proti koronavírusu.

Halászová zároveň informuje, že miestna partnerská organizácia SB OverSeas hneď po tragédii zmapovala situáciu a identifikovala najvážnejšie aktuálne potreby. Pomôcť treba najmä s potravinami, pitnou vodou či liekmi a dočasným prístreším pre rodiny, ktoré sa ocitli bez domova.

Človek v ohrození pôsobí v Libanone už od roku 2017. Po zmapovaní situácie humanitárnymi pracovníkmi je organizácia v prípade potreby pripravená vyčleniť aj ďalšie finančné prostriedky.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:


https://www.extraplus.sk/predplatne/predplatit

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.