SLOVENSKO ZAČÍNA PRIPOMÍNAŤ NACISTICKÉ NEMECKO

Ľuboš Blaha: Na Slovensku to začína pripomínať rok 1933 kedy sa dostal k moci istý Adolf. Vytvoril ilúziu vonkajšieho nepriateľa, v mene ktorej okamžite obral ľudí o akékoľvek práva.  

Foto TASR
Dátum 27.10.2020

Príspevok uverejnil na svojom Facebooku Ľuboš Blaha 27. októbra 2020.

Ľudia mi posielajú listy a sú v šoku. Na Slovensku nastupuje totalita a toto už nie je žiadne politické preháňanie, žiadna hyperbola, žiadna metafora. Toto je fakt.

1. Firmy sa vyhrážajú robotníkom, že ak nepôjdu na Matovičove smiešne rýchlotestíky, prídu o prácu. Školy posielajú rodičom maily, že ak nepôjdu na testy, ich deti budú musieť ostať 10 dní v domácom väzení s nimi. Vyhrážky z každého rohu.

2. V Denníku N už vyšla právna analýza, podľa ktorej v núdzovom stave môže štát obmedzovať ľudské práva do sýtosti a zamestnanci nemajú právo reptať. Ako otroci.

3. Začína to pripomínať rok 1933, keď sa úplne legálnou a ústavnou cestou dostal k moci istý Adolf. Vytvoril ilúziu vonkajšieho nepriateľa, v mene ktorej okamžite obral ľudí o akékoľvek práva.

4. Ako zámienku si našiel požiar nemeckého parlamentu, ktorý dával za vinu komunistom, hoci ho s najväčšou pravdepodobnosťou pomáhali založiť sami nacisti.

5. Takto to v dejinách fungovalo vždy. Vytvorí sa obraz vnútorného nepriateľa - za Hitlera to boli židoboľševici, dnes sú to "popierači". Ak nemáš rúško, si popierač. Ak si na sieti napísal iný názor, si popierač. Si konšpirátor! Si hrozba pre spoločnosť a verejné zdravie.

6. V mene ochrany verejného zdravia ťa zbavíme všetkých práv a nakoniec ťa vrhneme do koncentračného tábora a ľudia budú tlieskať - lebo veď ty si to číre zlo, kvôli ktorému ľudia umierajú. Opakujem, takto fungujú všetky totality.

7. Dnes na Slovensku sa v mene covidu a odopretia testovania oberajú ľudia o základné práva, zamestnávatelia sa k nim správajú ako k otrokom, dokonca dostávam listy, že policajti chodia na záťahy do základných škôl a na školských dvoroch naháňajú hrôzu malým sedemročným deťom - ak nemajú rúško, sú to odporní malí "popierači", na ktorých platí len teror.

8. Malé detičky, ktoré si zabudli rúško v triede, utekajú pred policajtmi a skrývajú sa ako nejakí kriminálnici. Trauma na celý život. Toto je už len demokracia, vám poviem. Už nestačí, že terorizujú pracujúcich. Už nestačí, že terorizujú seniorov. Už zacítili potrebu terorizovať aj deti.

9. Dnes tu už nie sú triedni nepriatelia. Dnes tu už nie sú rasoví nepriatelia. Dnes sú tu "covidoví nepriatelia". Všetci, čo majú iný názor, ako Matovič, sú zákonite nezodpovední a môžu za smrť iných - už si to dokonca vypočul aj Sulík.

10. Každý, kto má iný názor, ako vodca, je covidový nepriateľ. Konšpirátor! Popierač! Toto omieľa premiér Igor Matovič každú tlačovku s rovnakým oduševnením, ako kedysi Herr H hovoril o "nepriateľoch národa" v Nemecku.

11. V mene ochrany verejného zdravia je možné obrať vás o všetky práva. Vymysleli si koncept "násilnej dobrovoľnosti" a nútia vás ísť na testovanie, pretože inak vám zoberú robotu a zakážu deťom chodiť do školy a zakážu vám vytrčiť nos z bytu. Ale vy nemusíte ísť na test, môžete pokojne aj umrieť od hladu.

12. Som zvedavý, čo spravia, ak náhodou niekto za tých 10 dní v domácom väzení skolabuje. A bude potrebovať ísť do nemocnice. Ale veď predsa nemá papierik o negatívnom teste! A ohrozuje teda verejné zdravie!

13. Nevpustíme ho do nemocnice, necháme ho zomrieť? V mene verejného zdravia? Takto si to predstavuje Matovič?

14. Podľa ústavy majú ľudia právo na prácu. Deti majú právo na vzdelanie. Všetky tieto práva dnes ľuďom berú v mene verejného zdravia. Lebo toto právo stojí nad všetkým a v jeho mene tu môžu začať stavať aj koncentráky.

15. Celoplošné testovanie síce nemá žiaden priamy súvis s ochranou zdravia, naopak, môže zdravie ľudí ohroziť - ale oni na tomto právnom základe terorizujú celú spoločnosť.

16. No sudcovia sa boja akokoľvek zakročiť - spomeňte si, ako Ústavný súd rozhodol, keď sme ako Smer spolu s generálnou prokuratúrou napadli núdzový stav. Zamietli to.

17. Bojujeme ďalej aj právnou cestou a rukami mi prešlo viacero analýz, ale obávam sa, že tak ako v prípade núdzového stavu skončí každé podanie - údajná ochrana verejného zdravia bude mantra, ktorou zhodia zo stola všetko. Totalita si vždy nájde spôsob, ako sa zakoreniť v spoločnosti.

18. Sudcovia nepôjdu proti vláde - tá im predsa jasne naznačila, že im pôjde po krku, ak nebudú poslúchať. V tejto atmosfére lynču si nemôžeš dovoliť mať iný názor - zničia ťa, mediálne rozstrieľajú, ohovoria, okydajú a potom si po teba prídu. Kto by to riskoval?

19. Spoliehať sa na súdy je naivné. Naši právnici hovoria jasne - tu už neplatí právo, tu už platí len strach. Koncept "násilnej dobrovoľnosti" neplatí len pre testovanie. On platí už pre všetko. Dobrovoľne nasilu musíš mať ten istý názor ako Matovič, inak ťa zničia.

20. Pozdravujem vás z preventívnej karantény, priatelia, parlament je zavretý, no sme v spojení s právnikmi a situáciu na diaľku riešime. Budem vás informovať. Pekný deň!
 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.