SLOVENSKU HROZIA ĎALŠIE POVODNE

V okrese Michalovce platí výstraha prvého stupňa pred povodňami.

Foto EXtra PLUS
Dátum 22.06.2020

BRATISLAVA 22. júna (TASR/extraplus.sk) – Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje v niektorých okresoch severného Slovenska pred dažďom. V okresoch Námestovo, Tvrdošín, Poprad, Kežmarok, Stará Ľubovňa, Bardejov, Svidník, Stropkov, Medzilaborce, Humenné a Snina platia výstrahy druhého stupňa pred dažďom. 

V týchto okresoch sa ojedinele očakáva výskyt intenzívneho dažďa s úhrnom zrážok 50 až 70 milimetrov. Tento úhrn zahŕňa aj možný výskyt búrok. "Tento úhrn zrážok predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaný úhrn a intenzita zrážok sú v danom ročnom období a danej oblasti nadpriemerné a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká," tvrdia meteorológovia. Okrem toho, v týchto lokalitách platia aj hydrologické výstrahy pred povodňami z trvalého dažďa. SHMÚ vydal v tejto súvislosti druhý stupeň výstrahy. Tá platí aj v okresoch Senica a Skalica. 

V okrese Michalovce platí výstraha prvého stupňa pred povodňami.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne