SLOVENSKY HOVORIACI ČERNOCH SPÔSOBIL MEŠKANIE VLAKU A NADÁVAL ĽUDOM DO RASISTOV, LEBO NEDOSTAL ŽEMĽU, ALE CHLIEB

Výtržník bol prešetrený na mieste incidentu a vykázaný z vlaku policajnou hliadkou. Za svoje správanie bol potrestaný pokutou 16-tisíc korún (vyše 600 eur). 

Foto Facebook
Dátum 05.08.2020

Cestujúci, ktorý sa minulý týždeň viezli v medzinárodnom expresnom spoji vlaku Metropolitan medzi Prahou a Budapešťou zažili kurióznu situáciu. Černoch hovoriaci po slovensky spôsobil hodinové meškanie z pomorne zvláštnych dôvodov. Počas návštevy v reštauračnom vozni sa mu nepozdávalo, že k svojmu hemendexu dostal obyčajný chlieb a nie požadovanú žemľu. Po informácii od čašníka, že za žemľu by si musel priplatiť, označil personál za rasistov.

Agresívne správanie černocha neskôr začalo obťažovať aj cestujúcich. Tých si podľa výpovede svedkov začal fotografovať a nahrávať na mobil. 

„Správanie cestujúceho, ktorého rukojemníkmi sa stalo viac ako tisíc cestujúcich plne obsadeného expresu, nieslo známky snahy o vyvolanie rasového konfliktu,“ povedala sprievodkyňa. Muž vraj nebol opitý a mal aj cestovný lístok.Výtržník bol prešetrený na mieste incidentu a vykázaný z vlaku policajnou hliadkou. Za svoje správanie bol potrestaný pokutou 16-tisíc korún (vyše 600 eur). 

Originál článok

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.