SLOVINSKO DARUJE KAŽDÉMU OBČANOVI 200 EUR NA DOVOLENKU V RÁMCI KRAJINY

Poukážky budú môcť využiť na ubytovanie či iné turistické služby, uviedla v stredu vláda. Slovinci mladší ako 18 rokov dostanú namiesto 200-eurovej len 50-eurovú poukážku

Foto LENKA MAYEROVÁ
Dátum 21.05.2020

ĽUBĽANA 21. mája (TASR/extraplus.sk) - Slovinská vláda plánuje darovať všetkým dospelým Slovincom 200-eurové poukážky na dovolenku v rámci krajiny. Občanov tak chce podnietiť k tomu, aby v čase krízy spôsobenej pandémiou koronavírusu uprednostnili pobyt vo vlasti pred cestou do zahraničia, informovala v stredu agentúra AFP.

Poukážky budú môcť využiť na ubytovanie či iné turistické služby, uviedla v stredu vláda. Slovinci mladší ako 18 rokov dostanú namiesto 200-eurovej len 50-eurovú poukážku.

"Chceme slovinských občanov podnietiť k tomu, aby strávili aspoň dva dni v jednej z destinácií v rámci svojej krajiny. Chceme ich motivovať, aby tam minuli nejaké ďalšie peniaze a rovnako chceme pomôcť nášmu cestovnému ruchu," povedal pre súkromnú televíziu POP TV poradca tamojšej vlády Matej Lahovnik.

Systém dovolenkových poukážok je súčasťou najnovšieho vládneho balíka zameraného na pomoc v oblasti turizmu aj iných odvetviach ťažko postihnutých koronavírusovou krízou.

Očakáva sa, že vládny návrh poukážok parlament schváli ešte v máji. Poukážky budú musieť Slovinci využiť najneskôr do konca roka 2020 s tým, že sú neprenosné a v prípade nevyužitia prepadnú. Cestovný ruch sa na tvorbe HDP v Slovinsku podieľa 12-timi percentami.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne