SLOVINSKO DARUJE KAŽDÉMU OBČANOVI 200 EUR NA DOVOLENKU V RÁMCI KRAJINY

Poukážky budú môcť využiť na ubytovanie či iné turistické služby, uviedla v stredu vláda. Slovinci mladší ako 18 rokov dostanú namiesto 200-eurovej len 50-eurovú poukážku

Foto LENKA MAYEROVÁ
Dátum 21.05.2020

ĽUBĽANA 21. mája (TASR/extraplus.sk) - Slovinská vláda plánuje darovať všetkým dospelým Slovincom 200-eurové poukážky na dovolenku v rámci krajiny. Občanov tak chce podnietiť k tomu, aby v čase krízy spôsobenej pandémiou koronavírusu uprednostnili pobyt vo vlasti pred cestou do zahraničia, informovala v stredu agentúra AFP.

Poukážky budú môcť využiť na ubytovanie či iné turistické služby, uviedla v stredu vláda. Slovinci mladší ako 18 rokov dostanú namiesto 200-eurovej len 50-eurovú poukážku.

"Chceme slovinských občanov podnietiť k tomu, aby strávili aspoň dva dni v jednej z destinácií v rámci svojej krajiny. Chceme ich motivovať, aby tam minuli nejaké ďalšie peniaze a rovnako chceme pomôcť nášmu cestovnému ruchu," povedal pre súkromnú televíziu POP TV poradca tamojšej vlády Matej Lahovnik.

Systém dovolenkových poukážok je súčasťou najnovšieho vládneho balíka zameraného na pomoc v oblasti turizmu aj iných odvetviach ťažko postihnutých koronavírusovou krízou.

Očakáva sa, že vládny návrh poukážok parlament schváli ešte v máji. Poukážky budú musieť Slovinci využiť najneskôr do konca roka 2020 s tým, že sú neprenosné a v prípade nevyužitia prepadnú. Cestovný ruch sa na tvorbe HDP v Slovinsku podieľa 12-timi percentami.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.