SLOVINSKÝ PREMIÉR JANEZ JANŠA ZASTÁVA RÁZNY PROTIIMIGRAČNÝ POSTOJ

Slovinsko posiela ďalších približne 1000 policajtov na hranice s Chorvátskom v súvislosti s očakávaným nárastom počtu migrantov smerujúcich do západnej Európy.

Foto ARCHÍV
Dátum 03.06.2020

ĽUBĽANA 3. júna (TASR/extraplus.sk) - Slovinsko posiela ďalších približne 1000 policajtov na hranice s Chorvátskom v súvislosti s očakávaným nárastom počtu migrantov smerujúcich do západnej Európy po uvoľnení opatrení zavedených počas pandémie nového koronavírusu. Informovala o tom v utorok agentúra AP s odvolaním sa na slovinské úrady.Polícia podľa svojich vyjadrení na hraniciach využíva prieskumné drony, infračervené kamery, kamery zachytávajúce pohyb a helikoptéry. Polícii so sledovaním hraníc pomáha aj armáda, pohraničná stráž a policajné psy.

Slovinský premiér Janez Janša a jeho Slovinská demokratická strana (SDS) zastáva rázny protiimigračný postoj, pripomína AP. Na hraniciach s Chorvátskom hliadkujú aj občania krajiny s cieľom zastaviť príliv migrantov.Migranti vstupujú na územie Slovinska z Chorvátska v úsilí dostať sa do Talianska alebo Rakúska, ktoré so Slovinskom susedia. Odtiaľ sa chcú dostať do ďalších krajín Európskej únie.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne