SLOVINSKÝ PREMIÉR PODPORUJE TRUMPA

Janez Janša podporil opätovné zvolenie amerického prezidenta Donalda Trumpa s odôvodnením, že jeho demokratický protikandidát Joe Biden by bol "slabý vodca" USA. Janša sa týmto krokom pridal k lídrom okolitých štátov - maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi a srbskému prezidentovi Aleksandarovi Vučičovi.

Foto AP
Dátum 24.10.2020

ĽUBĽANA 24. októbra (SITA/AP/extraplus.sk) - Slovinský premiér Janez Janša v piatok podporil opätovné zvolenie amerického prezidenta Donalda Trumpa s odôvodnením, že jeho demokratický protikandidát Joe Biden by bol "slabý vodca" Spojených štátov. Janša sa týmto krokom pridal k lídrom okolitých štátov - maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi a srbskému prezidentovi Aleksandarovi Vučičovi. "Rešpektujeme ťažký a tragický osobný život Joea Bidena a niektoré jeho politické úspechy spred rokov. Ale dnes, ak by bol zvolený, bol by jedným z najslabších prezidentov v histórii. Zvlášť, keď slobodný svet zúfalo potrebuje silné USA ako nikdy predtým. Choď a vyhraj, Donald Trump," napísal Janša na Twitteri.

Do Bidenovej politickej kariéry v minulosti niekoľkokrát zasiahli rodinné tragédie. Niekoľko týždňov po zvolení do senátu, 18. decembra 1972, prišiel pri tragickej dopravnej nehode počas vianočných nákupov o manželku Neiliu a ročnú dcérku Naomi. Bidenovi synovia, Beau a Hunter, zrážku s kamiónom prežili, avšak, s početnými zraneniami. Spomenutý Beau pred piatimi rokmi skonal na následky nádoru na mozgu v čase, keď mal Joe Biden ako dovtedajší viceprezident USA na dosah prezidentskú nomináciu.

Podľa mnohých Janša v amerických prezidentských voľbách, ktoré sa konajú 3. novembra, nepreferuje Trumpa náhodou, keďže aktuálna manželka súčasného prezidenta USA Melania Trumpová je rodáčka zo Slovinska.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.