SME NA CESTE DO PEKLA

Pavol Slota, predseda DOMOV - národná strana: Vytvoril sa tu zvrátený antiľudský systém, ktorý zatiahol nás všetkých do energetickej, ekonomickej a potravinovej krízy.

Foto EXTRA PLUS
Dátum 20.10.2022

Nebýva zvykom, aby sa syn vybral v politických šľapajach svojho otca, aj keď vo vašom prípade je to trochu inak, pretože ste založili nový politický subjekt DOMOV – národná strana. Hovorilo sa o vás, že ste nikdy nejavili záujem o politiku a zrazu ste do nej vhupli rovnými nohami. Čo vás k tomu motivovalo?

Máte dobré informácie. Naozaj som nejavil záujem a dokonca som nikdy neplánoval vstúpiť do politiky. Videl som, čo to spravilo s otcom, jeho zdravím, jeho rodinou. Ale potom sa situácia zmenila – hlavne po posledných parlamentných voľbách. Máte tiež pravdu, že na Slovensku nebýva zvykom, aby syn pokračoval v politických šľapajach svojho otca. Pravda je aj to, že jeden Slota zakladal Maticu slovenskú, druhý Slota obnovoval po mnohých rokoch SNS a bol jej dlhoročným predsedom a tretí Slota, mám tým na mysli seba, s dobrým a úprimným úmyslom chce opäť mobilizovať slovenský národ, obnoviť hrdosť, národnú identitu a vlastenectvo. Chcem sa postaviť za svoju rodnú zem. Asi to teda máme v rodine alebo v génoch. Rozdiel je však v čase, keď sa jednotlivé procesy dejú. Chcem poukázať na rozdiel medzi mojím otcom a mnou. Najväčší je, že jeho politický výkon sa začínal v silných porevolučných časoch. Pričinil sa o obnovu vtedy skutočne jediného subjektu, ktorý obhajoval Slovákov a ich právo na vlastný štát. Bol to jediný subjekt, ktorý sa snažil o naplnenie stáročnej túžby Slovákov politicky presadzovať záujmy národné, ekonomické, ale aj kultúrne. Moja situácia je trochu iná. Národné spektrum, ak sa na neho pozriete, je dnes roztrieštené. Pokúšal som sa aspoň časť z neho stmeliť. Nepodarilo sa mi to, a preto sme spoločne s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi založili novú stranu.

Narodil sa 4. marca 1981 v Žiline. Študoval na Belgickom lýceu GBZA v rodnom meste. Je absolventom Fakulty prevádzky a ekonomiky dopravy a spojov Žilinskej univerzity. V roku 1998 založil prvý mestský športový klub thajského boxu. V rokoch 2003 – 2005 pôsobil na poste manažéra spoločnosti Speat, s. r. o., kde zastupoval mesto Žilina pri prístupových rokovaniach a prezentáciách s Kia Motors. Dnes podniká v oblasti developerstva a realít. Aktívne hovorí po anglicky, nemecky a francúzsky. Je synom niekdajšieho obnoviteľa a predsedu SNS. Na jar tohto roka oznámil vznik nového politického subjektu DOMOV – národná strana. Jeho cieľom je presadzovanie národných myšlienok, kresťanských hodnôt a sociálnej spravodlivosti pre všetkých Slovákov. Hovorí, že víziu stabilného a prosperujúceho Slovenska, ktoré má byť pre všetky Slovenky a Slovákov dôstojným a stabilným domovom, bude strana napĺňať podľa štyroch pilierov – národného, sociálneho, environmentálneho a kresťanského. Tvrdí, že vznik strany DOMOV iniciovala druhá generácia národniarov, ktorí milujú Slovensko a rozhodli sa tak reagovať na absenciu modernej pronárodnej strany. Dodáva, že odmietajú akýkoľvek extrémizmus, chcú však zároveň budovať pronárodné povedomie. V komunálnych voľbách, ktoré sa budú konať 29. októbra, sa bude uchádzať o post primátora Žiliny. Pavol Slota.

Ste človek z podnikateľského prostredia, ako vnímate súčasnú ekonomickú situáciu?

Na toto sa dá veľmi výstižne odpovedať jednoduchou vetou – Je to katastrofa! „Kompetentní“ politici situáciu s hrozivou dvojcifernou infláciou doslova ignorujú. Každý rozumný opozičný politik, vrátane mňa, ktorý dlhodobo upozorňuje na to, v akej sme situácii, musí podporovať čo najskoršie ukončenie mandátu tejto vlády. Pomoc neprichádza a miesto toho zrazu niektorí koaliční politici asi na odpútanie pozornosti rozprávajú o zoštátnení toho, čo nikdy nemalo byť sprivatizované. Nemalo byť sprivatizované, ale bolo – predovšetkým Dzurindom a Miklošom, ktorí sa dnes drzo snažia o návrat do politiky. Napríklad ja ako majiteľ výroby, zamestnávateľ, som to veľmi pocítil. Vo firme, v ktorej ešte pred niekoľkými rokmi robilo viac ako 170 ľudí, teraz dokážem zamestnávať už len naozaj zlomok z nich. A to nás čaká ešte energetická kríza, ktorá je dôsledkom zlých rozhodnutí EÚ a predstaviteľov národných vlád. Vytvoril sa tu jeden zvrátený antiľudský systém, ktorý zatiahol nás všetkých do energetickej, ekonomickej a potravinovej krízy.

Ekonomickú katastrofu spôsobila antislovenská vláda, ktorú drží pri moci prezidentka Zuzana Čaputová. Predpokladáte, že národ konečne povstane a vyženie túto vládu z pohodlných a dobre platených stoličiek?

V tejto otázke je priam konštatovanie. Vy ste to tak pekne povedali, pani redaktorka, že neviem, čo mám dodať. Azda len, že k pojmu ekonomická katastrofa ešte to, že sme svedkovia aj morálnej katastrofy. Áno, prezidentka Zuzana Čaputová sa tomu nečinne prizerá. Všetko, čo zažívame, je výsledok pôsobenia vlády, ktorá si neváži Slovensko. Antislovenská vláda – to slovné spojenie vystihuje úplne všetko. Sú to ľudia, ktorí ovplyvňujú smerovanie, našu zahraničnú politiku, naše hospodárstvo, naše národno-ekonomické záujmy. Áno, sú antislovenskí. Myslím si však, že ľudia na Slovensku to už prečítali, ľudia to už vidia. Ale stále ten efekt tohto poznania nie je taký, ako sme napríklad mohli vidieť nedávno v Českej republike, kde sa na poslednom, nazvime to megaproteste, zúčastnilo 120-tisíc nespokojných Čechov. Ja som veriaci človek, a teda verím, že Slováci sa zobudia tiež.

Nedávno ste sa stretli s predsedom strany Smer-SD Robertom Ficom, pretože vaša strana vyzbierala 12-tisíc podpisov za referendum o predčasných parlamentných voľbách. Veríte, že bude vyhlásené a aj úspešné?

K zberu podpisov pod referendum sme sa pridali úplne prirodzene. V národnej strane DOMOV sme presvedčení, že referendum o páde vlády je jediný mierumilovný nástroj, ako sa dostať z marazmu, v ktorom Slovensko je. Referendum je nástroj priamej demokracie. Všetci tak môžeme vystaviť vysvedčenie neľudskej politike, ktorá sa udomácnila v troch najvyšších ústavných inštitúciách. Bohužiaľ to, čo dokáže predviesť prezidentka Čaputová v tejto téme, je ukážka úmyselného zavádzania nás Slovákov. Dokazuje, čo si o nás myslí, čo si myslí o demokracii, o ktorej ona tak rada a citlivo rozpráva.

Premiér Eduard Heger a prezidentka Zuzana Čaputová spolu s ministrami Jaroslavom Naďom a Ivanom Korčokom doslova patria medzi totálnych nepriateľov Ruskej federácie a začínajú popierať históriu aj tým, že na oslavy SNP do Banskej Bystrice nepozvali veľvyslanca RF Igora Bratčikova. Naopak, strana Smer-SD pozvala veľvyslanca na oslavy do Zvolena a vaša strana oslávila SNP na Slavíne s J. E. Bratčikovom. Máte informácie, ako celú situáciu vníma ruské veľvyslanectvo?

Osobne som sa zúčastnil s o. z. Brat za Brata na Jazde slobody, kde sme si vo viacerých mestách a obciach uctili pamiatku padlých hrdinov Červenej armády. Tých, ktorí nás naozaj oslobodili. Je smutné a škandalózne zároveň, čo sa udialo tento rok v Banskej Bystrici pri štátnych oslavách SNP. Ja to čítam jednoznačne – na jednej strane ako prejav obrovského strachu tých predstaviteľov, ktorí sú dnes najnepopulárnejšie postavy z politickej scény, Hegera, Naďa, Korčoka. Ich strachu z ľudí. To je jedna vec. A druhá vec, ako sa pýtate v otázke, je to snaha o vedomé prekrútenie histórie. To nesmieme dopustiť za žiadnych okolností. Mne naozaj prekážalo, že veľvyslanca Ruskej federácie nepozvali na tieto oslavy. A prečo? Pretože táto liberálna kaviarnička, ktorá momentálne vládne Slovensku, zahalená do rúcha európskej neoliberálnej politiky, sa stavia k Ruskej federácii ako k následníkovi Sovietskeho zväzu. Ale ich vzťah vždy prekrútia tak, ako im to aktuálne vyhovuje. Keď ich chcú pošpiniť ako nositeľov politiky Sovietskeho zväzu, tak to urobia. Ale pokiaľ by im mali pripísať zásluhy ako Ruskej federácii, ako následníkovi Sovietskeho zväzu, ako osloboditeľovi Slovákov a polovice Európy, tak to neprichádza do úvahy. Pretože sa to nehodí do scenára, ktorý niekto niekde napísal. Osobne som rád, že som sa zoznámil s veľvyslancom Igorom Bratčikovom, ale nie som s ním v takom kontakte, aby som vedel, aký má postoj, ako vníma túto situáciu. No som si istý, že šťastný určite nie je z prekrúcania histórie.

Pavol Slota, Ján Havránek a  Jana Jányová počas tlačovej konferencie k vzniku novej politickej strany Domov - národná strana.

Spomínaným politikom prekáža iný názor nielen na domácu politiku, ale najmä na špeciálnu vojenskú operáciu na Ukrajine, preto začali s umlčiavaním alternatívnych médií. Aký máte názor na toto ich konanie?

Je viac ako smutné, že po 30 rokoch od „nežnej revolúcie“ sme sa v podstate vrátili do totalitne fungujúceho režimu. Áno, máme viac-menej slobodné voľby, ale tam sa naša sloboda asi končí. Veď sa pozrite, kam sa dostala sloboda slova a sloboda vyjadrenia názoru. Kde je skutočné rešpektovanie základných ľudských práv a slobôd. Tie sú na dennej báze pošliapavané. Boli sme toho svedkami v priamom prenose aj počas vládnych covid opatrení a sme toho svedkami aj pri tejto téme, ktorú spomínate. Je to nový fenomén, ktorému je vystavená slovenská spoločnosť. Ale je desivejšie, že aj európska. Názor a jeho prezentovanie sa stali predmetom zvrátenej propagandy, ktorá je jednostranne nasmerovaná, a to takého hrubého zrna, že by sa za ňu nehanbili ani tí najhorší aktéri z čias druhej svetovej vojny.

Prečo kandidujem za primátora Žiliny?

Žilina je mesto, ktoré nemenne nosím v svojom srdci. Je to priestor, ktorý ma formoval, je to miesto, kde žijem so svojou rodinou, kde vychovávam svojho syna a kde mám veľa priateľov a známych.Dnes, v časoch, ktoré neprajú pokojnému životu, si viac ako inokedy uvedomujem, že ťažké a krízové obdobie ma nemôže nechať ľahostajne stáť stranou a nečinne sa prizerať. Preto som sa rozhodol kandidovať.Nielen ja, ale množstvo Žilinčanov, ktorých denne stretávam a zhováram sa s nimi, hovoria, že sú nespokojní. Na každom kroku počúvam, že sa veci tu u nás doma, v meste, kde žijeme, chceme a budeme žiť, robia len tak na polovicu. Sme svedkami toho, ako sa politika v meste len imituje. O skutočných potrebách ľudí sa viac hovorí a píše, namiesto toho, aby sa pre nich naozaj niečo konkrétne urobilo.Veci v Žiline nefungujú tak, ako by mohli a ako by mali. Vidím a cítim, že Žilina dlhodobo namiesto svojho rozvoja stagnuje. Želám si, aby Žilina ako krajské mesto získala späť svoj prirodzený status, aby sme mali my Žilinčania šancu na vyššiu kvalitu života a aby sme mohli byť na našu Žilinu opäť hrdí.Všetkých dušou oddaných Žilinčanov pozývam na spoluprácu pri obnove Žiliny, pretože je to náš spoločný domov. Tu žili, žijú a budú žiť vzdelaní, schopní, aktívni a obetaví ľudia. Cítim, že nastal čas opäť Žilinu posunúť dopredu. A práve októbrové voľby sú jedinečnou príležitosťou dosiahnuť výraznú a potrebnú zmenu kvality života v našom meste. Ponúkam novú príležitosť a novú šancu pre Žilinu, pre nás a pre naše deti.

 

Čo chcem presadiť?

Chcem pre Žilinu zmenu pomerov. Razantnú a okamžitú. Chcem, aby tak, ako sa Žilina v minulosti rozvíjala, začala napredovať opäť. Isto si každý spomenie, ako naše mesto patrilo k pojmom na mape Slovenska. Pre jej skutočný rozmach, ktorý pociťoval každý Žilinčan. Ponúkam politiku rozumných riešení, orientovaných na potreby ľudí. Obyvatelia Žiliny musia cítiť skutočný záujem o zlepšovanie ich života. Všetkým občanom Žiliny ponúkam iný prístup k riadeniu mesta a k veciam verejným. Ponúkam iné možnosti, iné myslenie o tom, ako má vyzerať moderné mesto. Nemôžeme už riskovať ďalšie štyri roky prístupu, akého sme svedkami posledné roky, keď je občan až na poslednom mieste.

 

Aký mám konkrétny program?

Môj program bude prožilinský. Bude smerovať ku konkrétnym projektom, ktorých realizácia významne zmení život v Žiline a obyvatelia mesta pocítia kvalitatívny posun k lepšiemu. Bude to program, ktorý urobí zo Žiliny opäť hrdé, úspešné a prosperujúce mesto. Riešenia budú komplexné s dôrazom na rozvoj mesta a na rozdiel od ostatných kandidátov bežný chod mesta, bežná údržba chodníkov, lavičiek či zelene nebudú hlavnými bodmi mojej kampane, pretože to sú samozrejmosti chodu každého mesta či obce.

SR oslavuje tento rok 30 rokov od prijatia Deklarácie o zvrchovanosti SR a Ústavy SR, v januári oslávime 30 rokov od vzniku SR. Váš otec bol pri týchto udalostiach. Veríte, že republika prežije a prinavráti sa jej zvrchovanosť a suverenita?

Áno, som hrdý, že sa môj otec na tom zúčastnil a pričinil sa o to, aby Slovenská republika vznikla. No na druhej strane a hneď tým istým dychom musím dodať, že mi trhá srdce, keď vidím, ako postupne salámovou metódou, krok za krokom, systematicky nás Európska únia, do ktorej sme vstupovali kvôli úplne iným očakávaniam a túžbam, pomaličky pripravuje o našu suverenitu, o našu zvrchovanosť. Nenápadne, ale zato cielene a s úmyslom vytvoriť akýsi superštát bez identít národov, ktoré v Európe roky budovali tento kontinent a vštepovali mu jeho rozmanitý ráz. Ukážkovým príkladom je obranná zmluva s USA, ktorá bijúc do očí dostáva Ústavu SR do podriadenej polohy k Ústave USA. Vojaci USA a ich spriaznené osoby sú nad našimi zákonmi. Nepredstaviteľná situácia 30 rokov od pádu totality. Politici reprezentujúci cudzie záujmy nás zatiahli do slepej uličky. Síce sa tvária, že všetko je v poriadku, ľudia však vedia a cítia, že nie je. Nastal čas si otvorene povedať, čo je EÚ a čo NATO. Kam smerujú, aké ciele majú a aké hodnoty reprezentujú a presadzujú. Zistíme, že sa spreneverili ideálom, ktoré v časoch nie takých dávnych tieto dve organizácie hlásali.

USA cez EÚ bojujú proti Rusku a médiá informujú, že celý svet sa spojil, aby bolo Rusko porazené. To si naozaj nevšimli, že sa zemeguľa pretočila a Západ ťahá za kratší koniec?

Nevšimli, pretože si to v svojej zaslepenosti a obmedzenosti ani nedokážu všimnúť. Isto poznáte známe, že stokrát zopakovaná lož sa stáva pravdou. Obávam sa toho, že predstavitelia západného sveta alebo štátov „zlatej miliardy“ svojim klamstvám normálne uverili a podľahli tomu, že to, čo hovoria, je skrátka fakt. Určite sa im nechce vzdať hegemónie a dogmy, ktorá velí, že čo USA povedia, je jedinou a nespochybniteľnou cestou pravdy. Samozrejme, USA tento stav vyhovuje, pretože všetky konflikty, ktoré vyvolali, sa diali a dejú ďaleko od nich. EÚ svojím podriadeným štýlom robí Amerike medvediu službu. Hlúposťou svojich politikov ju robí pre USA – a tak spoločne dosahujú svoj základný a zákerný cieľ, ktorým je permanentné oslabovanie Ruskej federácie. Koho zaujíma, že Ukrajina na tom vykrváca a zdá sa, že s ňou aj Európa? Viete koho? USA, tie budú z tohto celého ziskové. Pozrite sa na zvyšok sveta. Dve tretiny štátov zemegule je buď neutrálnych, alebo sú proti konaniu EÚ a Severoatlantickej aliancie. Vedia totiž, že toto je cesta do pekla. A vedie nás tam slepota, hluchota a ignorantstvo niekoľkých politikov manipulujúcich fakty. Niekedy začínam mať pocit, že toto konanie úmyselne smeruje k prepuknutiu tretej svetovej vojny.

Aký predpokladáte v dôsledku týchto udalostí vývoj v EÚ, v USA a najmä vo východnom bloku Európy?

Som presvedčený, že najziskovejšie na celej tejto situácii budú len a len USA. Prečo? Na jednej strane zbrojársky priemysel teraz prekvitá, pretože z nejakého mne neznámeho dôvodu sa všetky sklady vo všetkých členských štátoch NATO cielene vyskladňujú. Je logické, že keď sa vyprázdnia, príde opačný „spin“ – budú sa naskladňovať. A samozrejme, najviac z toho bude profitovať americký zbrojársky priemysel, ale aj USA a ich HDP. Európska únia a Európania boli ešte donedávna, myslím, najkúpyschopnejší obyvatelia planéty. To sa teraz mení a zmení. Európska únia nemá zdroje a tým, že sa chce poddať tlaku zo zahraničia a nechať sa doslova dotlačiť do LPG a ďalších nezmyselných projektov, pripravuje sama seba o konkurencieschopnosť vo vzťahu k silným ekonomikám. A teda aj k USA. Popri tom vidíme, že svetové ekonomické centrum sa presúva do Ázie. Z týchto všetkých dôvodov veľmi realisticky nevidím ružovú budúcnosť nielen pre východnú Európu, ale ani pre EÚ. Východné štáty EÚ, ktorým je aj Slovensko, budú na nezmyselné konanie EÚ doplácať najviac.

Má šancu prežiť EÚ a NATO v tomto usporiadaní, ako sa momentálne nachádza?

Môj názor je jasný. Pokiaľ EÚ nezmení prístup k svojmu riadeniu, nezmení svoj prístup k hlavným cieľom, ktorými mala vždy byť len ekonomicko-hospodárska spolupráca kultúrne a národne nezávislých zvrchovaných suverénnych štátov, nedopadne to dobre. Namiesto sústredenia sa na návrat k pôvodným hodnotám únie sa zosilňuje diktát toho, čo máme hovoriť, čo si máme myslieť. Ak to má ísť takto ďalej, tak EÚ neprežije. Severoatlantická aliancia v Madride ukázala, že nie je mierotvornou alianciou. Som presvedčený, že už nikdy viac na ňu svet takto ani nebude pozerať. A teraz hovorím o celom svete. Nielen o tej jeho jednej tretine, ktorá je o sebe presvedčená, že len ona tvorí civilizovanú časť sveta. Zároveň vidím nádej, ale to si vyžaduje zmenu prístupu k riadeniu únie a zmenu politického vedenia. Tak v národných štátoch, ako aj v Bruseli. Zároveň sme zistili, že NATO už nie je opodstatnené. A skôr pomáha vzniku celosvetového konfliktu, než by situáciu zmierňovalo. Svet, z ktorého sa tejto inštitúcii podarilo urobiť najnebezpečnejšie miesto na život, sa musí zmeniť, ale bez takých politikov, ako sú v NATO a EÚ. Pokiaľ EÚ prežije, tak si bude musieť svoju budúcnosť budovať sama a bez aliancie s USA.

Pavol Slota: Je viac ako smutné, že po 30 rokoch od „nežnej revolúcie“ sme sa v podstate vrátili do totalitne fungujúceho režimu. (Protest 20. 9. 2022).

Jediným suverénnym politikom v EÚ je Viktor Orbán, ktorý nesúhlasí s konaním Západu voči Rusku. Akú úlohu zohráva z hľadiska geopolitickej situácie?

Je to nielen zvláštne, ale aj neočakávané, ako slovenský národovec musím skonštatovať, že som rád, akú má premiér Orbán odvahu a ukazuje všetkým ostatným štátnikom v únii, ako sa robí politika obrany národných záujmov. Pre neho je jeho rodná zem priorita. Nastavuje zrkadlo všetkým tým, čo abdikovali na to, čo národná politika je. Vďaka Maďarsku a jeho postojom sa ekonomická kríza, ktorá príde, oddialila. A možno vďaka právu veta, ktoré Maďarsko využíva, zabráni, aby sa ukrajinsko-ruská kríza premenila na celosvetový problém. Takže premiér Viktor Orbán má jednoznačne svoje miesto v geopolitike, aj keď je „len“ premiérom malého štátu v strede Európy. Žiaľ, môžem povedať, že takéto miesto mohlo mať aj Slovensko. Mohli sme mať podobne silnú a dobrú pozíciu, pokiaľ by sme sa znovu nesprávali ako vazali. A nielen my, ale aj ďalšie štáty V4, ktoré by potom boli oveľa dôležitejšie nielen pre západných partnerov, ale aj pre tých z Východu. Deje sa však opak. Nerád to hovorím, ale zásluhou súčasných politických predstaviteľov sa z nás za pár rokov stali poslušní pajáci.

Mnohí politológovia dnes hovoria, že sa začalo upratovanie, ktoré sa skončí až v roku 2028. Aký svet nás teda čaká po roku 2028?

Povedzme si jedno – ani tento, ani budúci rok a ani tých spomínaných šesť rokov do 2028 nebude vôbec ľahkých. Rúti sa na nás ekonomická, energetická, potravinová kríza, to si dnešný Európan nepamätá. Naposledy vari počas a tesne po 2. svetovej vojne. A mne je nesmierne ľúto, že poniektorí sa toho marazmu v svojich životoch opäť dožijú. Svet po roku 2028 bude podľa mňa úplne iný, než ako ho poznáme dnes. Tiež si myslím, že sa kapitalizmus tak, ako ho poznáme, musí zmeniť. V svojej podstate. Nielen pre dnešnú situáciu, dnešnú krízu, ale aj pre prístup k životnému prostrediu. Nevieme, či nechápeme, čo na prírode páchame. Trhová ekonomika musí zmeniť svoje pravidlá. Nemôže byť predsa systémom, ktorý sa donekonečna spolieha na nejaký ekonomický rast, často aj fiktívny. Je podľa vás normálne, aby systém, ak zacíti problém, len tak vytlačil miliardy a poslal ich do obehu? Len tak, bez krytia prácou a hodnotami? Veď je každému jasné, že takto sa nedá udržať nič. Je to doslova ruleta. Hazard s ľuďmi a ich životmi. Ak sa nezmenia pomery, nebudeme možno hovoriť o šiestich, ale o oveľa viac rokoch. Nerád by som však šíril depresiu a beznádej. Nádej je vždy. Jednou je zmena politickej reality na Slovensku. To je dôvod, prečo som vstúpil do politiky, aby som tomu aktívne pomohol. Chcem presadzovať rozumné riešenia a nie klamlivé politické floskuly, ktoré dnes počúvame z úst vládnych predstaviteľov.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.