SMER-SD: BÝVALÁ KOALÍCIA VERÍ, ŽE PREZIDENTKA ICH PODPORÍ V CHAOSE AŽ DO MARCA 2024

Neoznámili ani dohodu na zmene ústavy, ktorá je nevyhnutná na predčasné voľby, ani termín predčasných volieb. Prečo? Lebo nechcú predčasné voľby a veria, že prezidentka ich podporí v chaose až do marca 2024. Využili tak balónik, ktorý im dnes podržala prezidentka, keď oznámila, že je pripravená bez problémov podporiť odvolanú neschopnú vládu až do septembra, skonštatovala strana Smer-SD.

Foto SITA/DIANA ČERNÁKOVÁ
Dátum 19.01.2023

Bývalé koaličné strany nechcú predčasné voľby a veria, že prezidentka Zuzana Čaputová ich podporí v chaose až do marca 2024. Opozičná strana Smer-SD to uviedla v reakcii na stredajšie rokovanie zástupcov OĽaNO, Sme rodina, Za ľudí a SaS na Úrade vlády SR.

„Neoznámili ani dohodu na zmene ústavy, ktorá je nevyhnutná na predčasné voľby, ani termín predčasných volieb. Prečo? Lebo nechcú predčasné voľby a veria, že prezidentka ich podporí v chaose až do marca 2024. Využili tak balónik, ktorý im dnes podržala prezidentka, keď oznámila, že je pripravená bez problémov podporiť odvolanú neschopnú vládu až do septembra,“ skonštatovala strana.

V prípade neúspechu sobotného (21. 1.) referenda o zmene Ústavy SR a nekonania predčasných volieb v júni sa treba podľa Smeru pripraviť na chaos a ďalší rozklad štátu do marca 2024.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.