SMER-SD NEBUDE NA SNEME VOLIŤ SVOJHO ŠIESTEHO PODPREDSEDU

Minulý rok cez leto delegáti na sneme zvolili za staronového predsedu Roberta Fica. Podpredsedami sa stali Juraj Blanár, Ladislav Kamenický, Ľuboš Blaha, Richard Takáč a Erik Kaliňák. Šiesteho podpredsedu nezvolili, voľbu odložili na neskôr.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 16.11.2021

Opozičná strana Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) nebude voliť na sneme v stredu 17. novembra šiesteho chýbajúceho podpredsedu. Agentúre SITA to povedal podpredseda Smeru-SD Erik Kaliňák. Podľa neho stále hľadajú správnu kandidátku alebo kandidáta, no zatiaľ sa nikoho nepodarilo nájsť.

„Nemôžem povedať, že by sme podpredsedu aktívne hľadali, jednoducho čakáme na toho správneho kandidáta, respektíve kandidátku,“ poznamenal Kaliňák. Minulý rok cez leto delegáti na sneme zvolili za staronového predsedu Roberta Fica. Podpredsedami sa stali Juraj Blanár, Ladislav Kamenický, Ľuboš Blaha, Richard Takáč a Erik Kaliňák. Šiesteho podpredsedu nezvolili, voľbu odložili na neskôr. Hovorilo sa, že ho dovolia v decembri, ale nestalo sa tak. Spomínalo sa, že by to mohla byť žena.

Podľa Kaliňáka delegáti majú na stredajšom sneme prijať memorandum v súvislosti s aktuálnou politickou situáciou. S prejavmi vystúpia líder Fico a podpredsedovia strany. Hostia na sneme nebudú. „Budú tam iba predstavitelia strany a delegáti. Toto je skôr pracovný snem, nie slávnostný,“ povedal agentúre SITA hovorca Smeru-SD Ján Mažgút. Po sneme Fico spolu so straníkmi a ďalšími sympatizantmi položia veniec k soche Alexandra Dubčeka pred budovou Národnej rady SR.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.