SMER-SD PODÁVA TRESTNÉ OZNÁMENIE PRE ÚDAJNÚ KORUPCIU V OĽANO

Podľa podpredsedu Smeru-SD Ľuboša Blahu je OĽaNO ideológiou papalášizmu a rodinkárstva. Keď sa Andrej Stančík stal štátnym tajomníkom ministerstva zahraničných vecí, všetci podľa jeho slov vedeli, že ide o politický kšeft.

Foto TASR
Dátum 12.12.2022

Strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) podá trestné oznámenie v súvislosti s údajnou korupciou strany Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO). Ako informoval dnes na tlačovej konferencii podpredseda strany Smer-SD Erik Kaliňák, poslanec Andrej Stančík (OĽaNO) sa stal štátnym tajomníkom ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí výmenou za to, že zahlasoval za rodinný balíček. Dôkazom toho je podľa neho esemesková komunikácia bývalej lekárskej riaditeľky Národného ústavu reumatických chorôb Daniely Doležalovej s nemenovaným koaličným poslancom, v ktorej sa ho pýta, či je pravda, že Stančík má byť štátnym tajomníkom. Odpoveď znela: „Áno, vraj, lebo sa pri hlasovaní na neho nevedia spoľahnúť, tak ho spravia štátnym. Je to na smiech,“ zacitoval Kaliňák. Esemesková komunikácia aj s menom koaličného poslanca bude súčasťou pripravovaného trestného oznámenia.

Daniela Doležalová na tlačovej konferencii informovala o tom, že v Národnom ústave reumatických chorôb sa dostala do konfliktu s lekárom Romanom Stančíkom, otcom Andreja Stančíka. Dôvodom bolo, že mu vytkla jeho nedostatočný pracovný výkon a zlé vedenie zdravotnej dokumentácie. Podľa jej vyjadrenia vybavil v priemere len 3,8 pacienta za deň, pričom ostatní lekári mali 17 až 20 pacientov denne. „V posledný júnový deň si ma zavolali na ministerstvo zdravotníctva, kde mi bol radovým zamestnancom do ruky podaný odvolací dekrét,“ povedala Doležalová. Dôvodom boli organizačné zmeny. „Môj známy – koaličný poslanec mi potvrdil, že Igor Matovič (OĽaNO) spolu s Andrejom Stančíkom denne tlačili na ministra zdravotníctva Lengvarského, aby ma vyhodil a spolu so mnou aj ďalších dvoch riaditeľov ústavu, čo bola jedna časť dohody a druhá časť bola, že sa stane štátnym tajomníkom,“ povedala Doležalová. Za jej vyhodenie a funkciu štátneho tajomníka potom podľa Doležalovej Andrej Stančík porušil svoj verejný sľub, že nebude hlasovať s fašistami a zahlasoval za Matovičov rodinný balíček.

Podľa podpredsedu Smeru-SD Ľuboša Blahu je OĽaNO ideológiou papalášizmu a rodinkárstva. Keď sa Andrej Stančík stal štátnym tajomníkom ministerstva zahraničných vecí, všetci podľa jeho slov vedeli, že ide o politický kšeft. „Vyhlasoval, že nezahlasuje za rodinný balíček, pretože zaň hlasujú tí, ktorí sú podľa neho fašisti. A zrazu zo dňa na deň obrátil,“ povedal Blaha.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.