SND CHCE TESTOVAŤ DETI OD DVOCH DO 12 ROKOV

Deti, ktoré chcú ísť na divadelné predstavenie Slovenského národného divadla budú bezplatne, vždy 1,5 hodiny pred samotným predstavením testovať. 

Foto archív extra plus
Dátum 22.11.2021

Deti od dvoch do 12 rokov, ktoré plánujú navštíviť niektoré z predstavení Slovenského národného divadla (SND), budú môcť absolvovať bezplatné testovanie na koronavírus. Ako divadlo informuje v tlačovej správe, testovanie odštartuje 4. decembra a začne sa vždy 1,5 hodiny pred predstavením a ukončí polhodinu pred jeho začiatkom. Testovanie sa nebude týkať detí, ktoré ochorenie COVID-19 prekonali pred nie viac ako 180 dňami a majú o tom platné potvrdenie. Podmienkou vstupu dospelých alebo detí nad 12 rokov na predstavenia je očkovací preukaz alebo doklad o prekonaní COVIDu-19 nie starší ako 180 dní.

SND zároveň upozorňuje, že vzhľadom na epidemickú situáciu sa mení aj kapacita predstavení. „V sálach Činohry, Opery a Baletu SND je od pondelka 22. novembra povolená účasť 200 divákov. V Štúdiu, Opernom a Modrom salóne SND je to 50 percent ich kapacity," uviedla tlačová tajomníčka SND Izabela Pažitková.

Divadlo tiež návštevníkom pripomína povinnosť mať v interiéri prekryté horné dýchacie cesty respirátorom FFP2. „Táto povinnosť sa týka rovnako dospelých, ako aj detských návštevníkov. Pri vstupe do budovy si treba aj vydezinfikovať ruky," povedala Pažitková. Dodala, že vzdialenosť menšiu ako dva metre možno v interiéri SND prekračovať len s osobami zo spoločnej domácnosti.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.