SNS NAZVALA MATOVIČA NEHORÁZNYM FARIZEJOM

Občania sa deň po dni dostávajú do hlbších ekonomických problémov a depresií lebo nevedia odhadnúť správanie a nálady premiéra. Táto schizofrénia už nadobúda obludné rozmery.

Foto TASR
Dátum 25.10.2020

BRATISLAVA 25. októbra (SITA/extraplus.sk) - Udalosti posledných dní vyvolávajú u ľudí veľké obavy, neistotu až zúfalstvo. Občania Slovenska sú každý deň vystavení obrovskému mediálnemu tlaku. Informácie v médiách sú často viac emotívne ako faktické. Médiá, v snahe zvyšovať svoju sledovanosť, podporujú šírenie strachu. Mnohé útočia na city namiesto toho, aby prinášali vecné, komplexné, dôveryhodné a vysvetľujúce informácie.

Pravdou však je, že komplexnosť, dôveryhodnosť a zrozumiteľnosť chýbajú aj v informačných zdrojoch – vystúpeniach súčasných politických predstaviteľov. Vyjadrenia predsedu vlády sú protichodné, nejasné a nekompetentné. Také je aj rozhodovanie a nedomyslenie následkov mnohých opatrení.

To, že premiérova komunikácia má veľmi ďaleko od zrozumiteľnosti a často aj slušnosti je známe. Slovenská národná strana sa pýta – dokedy má občan znášať neistotu, chaos a neustále zbavovanie sa zodpovednosti u človeka, ktorý by mal ísť príkladom v rozhodovaní, komunikácii, upokojení atmosféry v spoločnosti. Premiér, ktorému očividne zachutila moc, namiesto vysvetľovania prečo ideme zaviesť také alebo onaké opatrenie sa verejnosti vyhráža - pokutami, sankciami, trestami.

Slovenská národná strana sa pýta z akých relevantných štúdií vychádzal predseda vlády keď predostrel svoj nápad celoplošného testovania. Existuje vôbec nejaký odborný informačný zdroj, ktorý takúto mega operáciu odporučil? Alebo to bude iba ďalšie pokračovanie Matovičovej obľúbenej hry Pokus – Omyl. Táto hra už každého unavuje a znechucuje. Občania sa deň po dni dostávajú do hlbších ekonomických problémov a depresií lebo nevedia odhadnúť správanie a nálady premiéra. Táto schizofrénia už nadobúda obludné rozmery. Výsledkom je, že premiér nainfikoval spoločnosť vírusom „anti-matovič“.

Byť prvým štátom na svete s celoplošným testovaním občanov je priveľká daň za jeho marketingové blúznenie. Keby to malo efekt, tak by to už mnohé štáty na svete vyskúšali. Múdri sa učia na chybách iných, my sa ideme učiť na chybe vlastnej. A prečo ? Čo nám toto „logistické harakiri“ prinesie. Ďalší pokus a ďalší omyl. Alebo to je tentoraz hra na odpútanie pozornosti: Slovenská národná strana poukazuje na ešte jeden veľmi vážny problém. Pod rúškom Covidu 19 tu vláda a parlament v tichosti oberajú občanov o sociálne istoty, ktoré sa tu dlhé roky budovali. Zrušenie 13. dôchodkov v podobe akej boli zákonom prijaté a za ktoré hlasovali aj terajší koaliční poslanci, alebo manipulácia s minimálnou mzdou sú varovné signály deštrukcie a likvidácie spoločenských istôt a konsenzu. Pamätáme si tie plamenné reči premiéra, ktoré na obhajobu sociálne najslabších vykrikoval v parlamente. Tými opatreniami, ktoré vláda a parlament v tichosti prijímajú si šliape na jazyk. Našťastie ľudia sa zobúdzajú a toto účelové farizejstvo prekukli. Škoda, že až teraz.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.