SNS: PANIKA, S AKOU VLÁDNU MATOVIČ, SULÍK A KOLLÁR, LIKVIDUJÚ EKONOMIKU A ĽUDSKÉ PRÁVA

Slovenská národná strana vyzýva vládu, aby bezodkladne prehodnotila opatrenia ktoré sú hrubé a drastické aj v porovnaní s okolitými štátmi.

Foto tasr/jakub kotian
Dátum 13.11.2021

Slovenská národná strana protestuje proti súčasným protipandemickým opatreniam, ktoré boli prijaté bez sociálneho dialógu. "Prijímať povinnosť testu na Covid bez akejkoľvek diskusie v spoločnosti, bez akejkoľvek diskusie so zástupcami odborov a zamestnávateľov, je  hrubým zneužívaním štátnej moci. Táto vláda od začiatku pandémie vnáša do spoločnosti chaos. Sulík, Matovič a Kollár nás donútili k testovaniu a ako jediní v Európe sme schvaľovali vopred očkovanie maloletých detí," píše sa v tlačovej správe SNS.

Slovenská národná strana vyzýva vládu, aby bezodkladne prehodnotila opatrenia ktoré sú hrubé a drastické aj v porovnaní s okolitými štátmi. "Ako je možné že v Poľsku a Maďarsku tieto opatrenia zvládajú? Ako je možné, že nie sme schopní prijímať fungujúce opatrenia po vzore iných členských štátov? Chaos a panika, ktorá je typická od začiatku pre túto vládu, likviduje ekonomiku a základné ľudské práva. Nikdy v histórii si nikto nedovolil tak siahať na základné ľudské práva, nikto v histórii, kto riadil tento štát, si nedovolil ľudí biť s policajnými zákrokmi urážať a ponižovať," myslia si.

Slovenská národná strana vyzýva na prehodnotenie pandemických opatrení a zmiernenie týchto opatrení. Súčasne navrhujeme aj prehodnotenie ekonomickej pomoci štátu vo forme preplácania testov. "Testy na Covid musí v celom rozsahu hradiť štát. Ľudia nemôžu byť diskriminovaní podľa toho, či sú alebo nie sú očkovaní obzvlášť preto, že aj očkovaní obyvatelia môžu prenášať Covid. Zdá sa, že jediným merítkom je dnes posudzovanie ľudí len podľa toho, či sú alebo nie sú testovaní. Všetko ostatné je len zbytočná diskriminácia občanov," hovoria.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.